نشست صمیمی استاندار البرز با اهالی هنر

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

تعامل اهالی فرهنگ با مسولان عالی البرز

نشست صمیمی استاندار البرز با اهالی هنر

نشست صمیمی استاندار البرز با اهالی هنر
1397/10/16
12:43 1395

استاندار البرز گفت : اهالی فرهنگ و هنر البرز مانع خاصی سر راه فعالیت خود ندارند.


خبرنگار جام جم البرز: شهبازی در نشست صمیمی با اهالی هنر و اصحاب رسانه گفت: قصد داریم با چنین نشستی از راهنمایی ها، ارشاد و توصیه های فعالان عرصه فرهنگ، ارشاد، هنر و رسانه بهره ببریم.
استاندار البرز افزود: بیشتر مشکلات و کمبودهایی که ازجانب هنرمندان مطرح شد در حوزه امکانات سخت افزاری بود از این رو همت نماینده عالی دولت در استان بر این است که از تمام توان دولت در البرز به منظور ارتقا بسترهای فرهنگ، هنر و رسانه استفاده شود.
وی گفت: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی نیز در ابتدا در حوزه اجتماعی و فرهنگی باید زیرساخت های لازم را فراهم کند و سپس خود را در بخش های سیاسی و امنیتی مسئول بداند.
شهبازی افزود: اکنون نیز مدیرکل اجتماعی استان موظف به پیگیری و رسیدگی به مشکلات و موانع هنرمند ان است.
استاندار البرز گفت: در حوزه های فرهنگ، اجتماعی و هنری، چندین دستگاه متولی هستند و از سوی دیگر نیز بازوی فرهنگی استاندار، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی است که باید گردش کار این حوزه را اعلام کند.
وی افزود: طی چند ماه اخیر با توجه به بررسی های صورت گرفته مانعی سر راه هنرمندان و اصحاب رسانه ندیدم چراکه رویکرد حاکم در جهت حمایت از این قشر فرهیخته است.
شهبازی به اختصاص بودجه بیشتر در سال 98 برای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد و گفت : رشد 10 درصد مجموع اعتبارات البرز در بودجه 98 برای نخستین بار محقق شد.
دکتر شهبازی با اشاره به بودجه البرز در سال 98 افزود: برای اولین بار در تاریخ استان البرز در بودجه 98 متوسط اعتبارات البرز 10 درصد افزایش یافته در صورتی که متوسط کشوری 8 درصد است.
وی گفت: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی باید ارائه کار دقیقی از روند اقدامات فرهنگ، هنر و رسانه گزارش کند چراکه با توجه به افزایش اختیارات استانداران در بودجه، می توان با توجیه مناسب، بودجه لازم را اختصاص و افزایش داد.

شهبازی با بیان اینکه به استمرار چنین نشست هایی با خروجی قابل قبول، علاقمند هستم افزود : کارگروه ویژه ای نیز با هدف پیگیری مصوبات حوزه های فرهنگ، هنر و رسانه تشکیل خواهد شد .
وی به ظرفیت ارزشمند کانون مساجد استان اشاره کرد و گفت: مسجد، کانون و رمز ماندگاری انقلاب اسلامی است از این رو باید از این بستر مناسب به منظور تحقق برنامه های فرهنگی و هنری بهره برداری کرد.
استاندار البرز با بیان اینکه اهالی فرهنگ را دوست داشته و برای آنها احترام ویژه ای قائل هستیم، افزود: با اهتمام ویژه ای برای حضور در محافل آنها برنامه ریزی خواهم داشت. و عقیده راسخ خود را به مسئولیت رسانه ها و لزوم گردش آزاد اطلاعات اعلام می کنم.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.