پروژه ناراضی سازی مردم در چله انقلاب

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی

پروژه ناراضی سازی مردم در چله انقلاب

پروژه ناراضی سازی مردم در چله انقلاب
1397/10/18
12:43 1395

ملت ایران تجربه چهل سال زندگی در لوای نظام مقدس جمهوری اسلامی را پشت سر می گذارد و مسئولین نظام به ویژه مقام معظم رهبری تاکید بر هر چه باشکوه تر برگزار شدن جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی دارند. اما ظاهرا در مقام عمل ، شاد و خرسند شدن مردم در چهل سالگی نظام برای عده ای خوشایند نیست و این سخن به دلایل ذیل است:

دولت نمی خواهد کالای ضروری و ارزاق مورد نیاز مردم را تامین کند، زیرا فراوان شنیده می شود که فلان جنس مایحتاج عمومی در بندرگاه ها داخل کشتی است و به دلایل مختلف اجازه تخلیه پیدا نمی کند. و علیرغم این که صحبت از واردات گوشت و برنج و ... می شود، اما قیمت این اقلام هر روز گرانتر از قبل می شود و وارد شدن این اقلام بر بازار تنها در اختیار و امکان دولت است که عزم جدی بر رفع موانع دیده نمی شود و مجلس هم صرفا نقش نظارت به معنای لغوی دارد، نه نظارت قانونی! یعنی فقط می بیند.

در این سالی که مقام معظم رهبری آن را سال حمایت از کالای ایرانی نامیده اند، تولید و اشتغال وضع اسفباری دارد و صنعت کشور به سمتی می رود که مردم را به سوی خرید تولید خارجی سوق می دهد، و این یعنی استفاده نکردن مردم از تولید داخلی و یعنی بیکاری صنعتگران و کارگران که روز به روز کارگاه های صنعتی و حتی کشاورزی و دامداری با مشکلات مواجه و رو به تعطیل است.

قیمت اجناس کنترل و مهاری ندارد و مردم می گویند چگونه با افزایش قیمت دلار قیمت ها افزایش می یابد، اما با کاهش قیمت دلار ارزان نمی شود؟!

متاسفانه جامعه جهانی برای دستیابی به اغراض خود به هر روشی متوسل می شود. حرکات به ظاهر نامتعادل و دیوانه وار ترامپ نه به این جهت است که او آدم نابالغی است، بلکه شرایط جهانی اقتضا می کند در راس یک کشور مدعی ابرقدرتی فردی با این ویژگی باشد تا آمریکا اهداف خود را پیش ببرد. اما در کشور ما گرچه انتظار حرکات نامتعادل و غیر معقول نیست، اما مسئولین امر بخواهند می توانند جهت پاسداری از حقوق و منافع مردم گام های مفید و ارزشمندی بردارند.

محمد حسین روحی یزدی

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.