چرا نباید یک عنکبوت را کشت؟

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) بر همه مسلمانان تسلیت باد دیگر آن خنده‌ی زیبا به لب مولا نیست همه هستند ولی هیچ کسی زهرا نیست
  • حضرت فاطمه زهرا (س) الگوی همه مسلمانان جهان حمایت از ولایت و رهبری مهمترین درس و الگوی حضرت فاطمه زهرا (س) برای مسلمانان است.
  • سپیده کاشانی «نمای نزدیک» دریچه ای خواهد بود برای نمایاندن گوشه ای از ذوق و استعداد شما. منتظرتان هستیم تا عکس و گزیده شرح حال و نمونه ای از آثار ادبی و هنری خود را برای درج در این ستون ارسال فرمایید. شرکت شما را در این اقتراح ارج می نهیم. «نمای نزدیک»
  • تاکید بر فرهنگ سازی،با تولید برنامه های پرمخاطب نماینده ولی فقیه درالبرز: تولید برنامه هایی که با برنامه ریزی و فکر انجام شود باعث جذب مخاطب خواهد شد.
  • استفاده از ظرفیت رسانه برای آگاهی بخشی به مردم کارگروه فرهنگی مبارزه با قاچاق کالا وارز با حضور مدیرکل صداوسیما مرکز البرز برگزار شد.
  • چرا نباید یک عنکبوت را کشت؟ اگر چه عنکبوت ها ممکن است ترسناک باشند و شما آن ها را دوست نداشته باشید، ولی کشتن آن ها بیش از آن که برای خانه شما مفید باشد، مضر است.
  • پروژه ناراضی سازی مردم در چله انقلاب ملت ایران تجربه چهل سال زندگی در لوای نظام مقدس جمهوری اسلامی را پشت سر می گذارد و مسئولین نظام به ویژه مقام معظم رهبری تاکید بر هر چه باشکوه تر برگزار شدن جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی دارند. اما ظاهرا در مقام عمل ، شاد و خرسند شدن مردم در چهل سالگی نظام برای عده ای خوشایند نیست و این سخن به دلایل ذیل است:
  • نقش دوچرخه در حمل و نقل امروزه با توجه به روند فزاینده کاربرد اتومبیل های شخصی و مسائل و معضلات اقتصادی ،اجتماعی،زیست محیطی و ... که در پی داشته است،گسترش حمل و نقل عمومی و شیوه های غیر موتوری به عنوان راه حل های اساسی شناسایی شده اند.گرچه گسترش سیستم های حمل و نقل عمومی از قبیل اتوبوس و تاکسی و مترو و ... یک اقدام ارزشمند و مناسب برای کاهش بحران ترافیک در شهرهای بزرگ است، اما در کنار آن می توان با گسترش شیوه های دیگر حمل و نقل مانند دوچرخه به عنوان یک وسیله نقلیه غیر موتوری به عنوان راه حل های مکمل برای کاستن از معضلات ترافیکی استفاده کرد.
  • نشست صمیمی استاندار البرز با اهالی هنر استاندار البرز گفت : اهالی فرهنگ و هنر البرز مانع خاصی سر راه فعالیت خود ندارند.
  • پیام های مردمی توجه خوانندگان عزیز می توانند جهت طرح مشکلات شهری و استانی درابعاد مختلف، با شماره تلفن02632210009دفتر تحریریه سرپرستی روزنامه جام جم البرز همه روزه به غیر از ایام تعطیل از ساعت 10صبح تا 15تماس بگیرند تا به نام خودشان در ستون مربوطه درج شود.

عنکبوت ها در خانه

چرا نباید یک عنکبوت را کشت؟

چرا نباید یک عنکبوت را کشت؟
1397/10/18
12:43 1395

اگر چه عنکبوت ها ممکن است ترسناک باشند و شما آن ها را دوست نداشته باشید، ولی کشتن آن ها بیش از آن که برای خانه شما مفید باشد، مضر است.

با این که این موجودات به ظاهر ترسناک و پاهای بلندی دارند، اکثر مردم فقط به یک دلیل از آن ها می ترسند، و آن نیش آن ها است. اگر نژاد عنکبوت را نمی شناسید یا مطمئن نیستید، این احتمال وجود دارد که آن سمی باشد، اما ثابت شده است که فقط 10درصد نیش های عنکبوت ها می تواند منجر به زخم هایی با بافت مرده شود. این نیش ها در واقع در عنکبوت ها ی قهوه ای رنگ و بی گناه که در خانه ما زندگی می کنند وجود ندارد . حالا که این طور است پس چرا ما آن ها را می کشیم؟ این موجودات به جای ضرر زدن، به خانه ما سود می رسانند، چرا که آن ها آفت های خانه ما را از بین می برند. آفت های خانه ما فقط مگس ها نیستند. عنکبوت ها حتی حشرات ناقل بیماری را شکار می کنند. عنکبوت ها شکارچی سوسک ها، پشه ها و حتی بیدهای لباس هستند. هر چقدر شما بابالنگدرازهای بیشتری داشته باشید، موجودات موذی کمتری در خانه خواهید داشت.

معمولی ترین عنکبوت خانه ها که بابا لنگ دراز نام دارد، در جاهایی که نزدیک به منبع غذایی است تارهای خود را می بافد و بنا می کند. اگر یک عنکبوت را در خانه اش دیدید، تمایل کمتری برای از بین بردن آن نشان دهید. چون او در جایی کمین کرده که حشرات هستند، تا آن ها را از بین ببرد.

این که ما اجازه بدهیم یک عنکبوت در خانه ما چرخ بزند واضح است که ناخوشایند است. اگر شما نمی توانید وجود یک عنکبوت را در خانه تحمل کنید، آن ها را له نکنید. در عوض با استفاده از یک قوطی شیشه ای آن را گرفته و بیرون از خانه آن را رها کنید تا او بتواند در جای دیگری به شکار حشرات موذی و پاکسازی بپردازد.

ترجمه: آرش نیک دهقان

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر