پایان خانه به دوشی انجمن سینمای جوانان البرز

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • گروه‌های 8 گانه لیگ قهرمانان آسیا تکمیل شد با صعود ذوب آهن و حذف سایپا گروه‌های 8 گانه لیگ قهرمانان آسیا تکمیل شد.
  • تنها یاریگرتان، خدا باشد شهید «محمد محمد پور» در سال،1340 در یکی از روستاهای شهرستان «هشترود» زمانی که قحطی و خشکسالی در آن منطقه عارض شده بود، چشم به جهان گشود. دوران کودکی و نوجوانی خود را که همراه با از کار افتادگی پدرش بود توام با سختی و مشقت فراوان در کنار خانواده ایثارگرش سپری نمود و در همان دوران کلیه امور مربوط به خانه و کشاورزی را بر دوش می کشید و جهت مرتفع شدن مشکلات مادی خانواده با دستمزد اندک به کار در خارج از منزل همت می گماشت.
  • آموزش فرهنگ رانندگی را باید از مدارس شروع کرد شهردار کرج گفت: سازمان های مردم نهاد نقش به سزایی در ارتقاء فرهنگ ترافیکی، کاهش حوادث و افزایش ایمنی در رانندگی دارند.
  • نخود مانع تغییر DNA نخود از تشکیل سلول های سرطانی ناشی از تغییر DNA جلوگیری میکند.
  • پیام های مردمی خوانندگان عزیز می توانند جهت طرح مشکلات شهری و استانی درابعاد مختلف، با شماره تلفن026-32210009دفتر تحریریه روزنامه جام جم البرز همه روزه به غیر از ایام تعطیل از ساعت 10صبح تا 15تماس بگیرند تا به نام خودشان در ستون مربوطه درج شود.
  • ایجاد بسترهای لازم برای شادی مردم رئیس کمیسیون نظارت و تحول ادرای شورای اسلامی شهر کرج گفت:دو مجتمع تفریحی گردشگری در باغ جهان و حصار کرج با همکاری بخش خصوصی احداث می شود.
  • سرپرست دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری البرز منصوب شد استاندار البرز با صدور حکمی سعید شفیعیان را به عنوان سرپرست دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری البرز منصوب کرد.
  • همایش بزرگ سرمایه گذاری در شهر جدید هشتگرد همایش سرمایه گذاری در شهر جدید هشتگرد با حضور مهندس طاهرخانی معاون وزیر مسکن و شهرسازی در امور شهرهای جدید کشور، مهندس ارتقائی معاون عمرانی استانداری البرز و فرماندار شهر کرج، دکتر جعفری مدیر عامل شهر جدید هشتگرد، شهرداران قدیم و جدید هشتگرد و جمع زیادی از سرمایه گذاران بخش های مختلف کشور در محل پارک گلستان شهر جدید هشتگرد برگزار گردید.
  • رییس پلیس راهور گفت طرح زوج و فرد در استان قابل اجرا نیست رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز خواستار در اختیار گرفتن کنترل دوربینهای شهری شد.
  • پرواز بادبادک‌ها در آسمان کرج جشنواره بادبادک‌ها با حضور بیش از پانصد نفر از خانواده‌های کرجی در پارک باغستان کرج برگزار شد.

انجمن سینمای جوانان البرز

پایان خانه به دوشی انجمن سینمای جوانان البرز

پایان خانه به دوشی انجمن سینمای جوانان البرز
1397/10/22
12:43 1395

انجمن سینمای جوانان البرز با قدمتی ٣٥ ساله پس از سال ها رنج خانه به دوشی و مستاجری صاحب خانه شد.

خبرنگار جام جم البرز: انجمن سینمای جوانان البرز از سال ٦٣ کار خود را در کرج آغاز کرده و در این مدت توانسته هنرمندان زیادی تربیت کند، سال ها از درد خانه به دوشی و از مکانی به مکان دیگر رنج می برد.

با وجود محدودیت های امکاناتی هنرمندان این انجمن در جشنواره های مختلف ملی و بین المللی درخشیدند، شاگردان زیادی از دامن انجمن سینما البرز وارد عرصه فعالیت های هنری شد.

نبود مکان ثابت و امکانات و عدم حمایت ها همواره از اصلی ترین مشکلاتی بود که قدیمی ترین انجمن هنری البرز از آن رنج می برد.

این خانه به دوشی به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز پایان یافت و این بار سینماگران استان برای یافتن نشانی این انجمن مجبور نیستند که ساعت ها در کوچه پس کوچه های کرج سرگردان شوند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز در آئینی که به همین مناسبت در سالن سیروس صابر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان برگزار شد گفت: پس از ٣٥ سال این انجمن صاحب، خانه ای جدید شد و می تواند از این پس در این خانه فعالیت های خود را ادامه دهد.

ناصر مقدم افزود: این انجمن در استان از سال ٦٣ آغاز و در طول این مدت یک هزار قطعه فیلم با حمایت های مادی و معنوی این انجمن تولید و پنج هزار نفر نیز در دوره های آموزشی آن شرکت کرده اند.

وی اضافه کرد: حضور در جشنواره های ملی و بین المللی، برگزاری ١٦ دوره آموزشی تدوین فیلم و عکس، ٣٦ دوره فیلم سازی و ٢٠ نمایشگاه از عمده فعالیت های انجمن سینمای جوانان البرز بوده است.

مقدم با بیان اینکه انجمن های هنری و فرهنگی مجوز خود را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت می کنند خاطر نشان کرد: این بدین معنی نیست که تنها باید حمایت های این وزارت را داشته باشند، انتظار ما از تمام کسانی که در فعالیت های فرهنگی استان دستی دارند این است که این انجمن را به عنوان تشکل غیر دولتی که در تولید و آموزش فیلم نقش دارند حمایت کند.

وی ادامه داد: امکانات دولتی محدود است اما با این وجود تمامی تلاش خود را داشته ایم تا بتوانیم امکانات زیر ساختی در بخش های فرهنگی و هنری استان را توسعه که به همین منظور عملیات اجرایی احداث ساختمان چند منظوره این استان که می تواند قسمتی از نیاز فرهنگی البرز را در بخش زیر ساختی تامین کند تاکنون حدود ٤٠ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

مقدم گفت: البرز یکی از استان هایی است که بیشترین ظرفیت را در بخش های فرهنگی با وجود استعدادهای بسیاری که در آن وجود دارد، دارا است که برنامه ما این است که به این بخش بیش از همیشه توجه شود.

عضو شورای اسلامی شهر کرج نیز با اشاره به ایجاد کمیسیون هنر در این شورا گفت: در ردیف های بودجه ای شورای اسلامی، پیش از این تقدیر از نخبگان علمی و ورزشی قرار داده شده بود که در این دوره نیز نخبگان هنری نیز در این ردیف قرار گرفته اند.

رحیم خستو افزود: در سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کمیته هنر تشکیل شده تا از این پس شاهد حضور آثار فاخر هنری در سطح شهر باشیم و از آثار هنرمندان آن گونه که شایسته آنان است استفاده شود.

وی با بیان اینکه سال گذشته اعتباراتی برای مطالعه باغ کتاب و سالن های نمایش در کرج تخصیص یافته، اظهار داشت: امید داریم که در چند روز آینده عملیات اجرایی باغ کتاب آغاز شود.

خستو گفت: این اقدامات شورای اسلامی شهر کرج با هدف حمایت از هنرمندان و توسعه آثار و استفاده هر چه بیشتر از این آثار فاخر است.

معاون اداری و مالی انجمن سینمای جوانان ایران نیز گفت: ٦٠ دفتر انجمن در کشور تاکنون تشکیل و به دنبال این هستیم که در شهرستان ها نیز دفاتر نمایندگی را ایجاد کنیم.

علی جعفری افزود: هنرمندان این بخش تاکنون توانسته اند در ٢ هزار عرصه بین المللی حضوری فعال و درخشش های بسیاری نیز داشته باشند.

وی اضافه کرد: توانسته ایم تاکنون هزاران نفر از جوانان این خطه را آموزش و به جرات می توان گفت که بیکار در بین افراد نمی توانیم پیدا کنیم.

انجمن سینمای جوان البرز بیش از٦٠٠ هنرمند تحت پوشش دارد.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر