سپیده کاشانی

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • گروه‌های 8 گانه لیگ قهرمانان آسیا تکمیل شد با صعود ذوب آهن و حذف سایپا گروه‌های 8 گانه لیگ قهرمانان آسیا تکمیل شد.
  • تنها یاریگرتان، خدا باشد شهید «محمد محمد پور» در سال،1340 در یکی از روستاهای شهرستان «هشترود» زمانی که قحطی و خشکسالی در آن منطقه عارض شده بود، چشم به جهان گشود. دوران کودکی و نوجوانی خود را که همراه با از کار افتادگی پدرش بود توام با سختی و مشقت فراوان در کنار خانواده ایثارگرش سپری نمود و در همان دوران کلیه امور مربوط به خانه و کشاورزی را بر دوش می کشید و جهت مرتفع شدن مشکلات مادی خانواده با دستمزد اندک به کار در خارج از منزل همت می گماشت.
  • آموزش فرهنگ رانندگی را باید از مدارس شروع کرد شهردار کرج گفت: سازمان های مردم نهاد نقش به سزایی در ارتقاء فرهنگ ترافیکی، کاهش حوادث و افزایش ایمنی در رانندگی دارند.
  • نخود مانع تغییر DNA نخود از تشکیل سلول های سرطانی ناشی از تغییر DNA جلوگیری میکند.
  • پیام های مردمی خوانندگان عزیز می توانند جهت طرح مشکلات شهری و استانی درابعاد مختلف، با شماره تلفن026-32210009دفتر تحریریه روزنامه جام جم البرز همه روزه به غیر از ایام تعطیل از ساعت 10صبح تا 15تماس بگیرند تا به نام خودشان در ستون مربوطه درج شود.
  • ایجاد بسترهای لازم برای شادی مردم رئیس کمیسیون نظارت و تحول ادرای شورای اسلامی شهر کرج گفت:دو مجتمع تفریحی گردشگری در باغ جهان و حصار کرج با همکاری بخش خصوصی احداث می شود.
  • سرپرست دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری البرز منصوب شد استاندار البرز با صدور حکمی سعید شفیعیان را به عنوان سرپرست دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری البرز منصوب کرد.
  • همایش بزرگ سرمایه گذاری در شهر جدید هشتگرد همایش سرمایه گذاری در شهر جدید هشتگرد با حضور مهندس طاهرخانی معاون وزیر مسکن و شهرسازی در امور شهرهای جدید کشور، مهندس ارتقائی معاون عمرانی استانداری البرز و فرماندار شهر کرج، دکتر جعفری مدیر عامل شهر جدید هشتگرد، شهرداران قدیم و جدید هشتگرد و جمع زیادی از سرمایه گذاران بخش های مختلف کشور در محل پارک گلستان شهر جدید هشتگرد برگزار گردید.
  • رییس پلیس راهور گفت طرح زوج و فرد در استان قابل اجرا نیست رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز خواستار در اختیار گرفتن کنترل دوربینهای شهری شد.
  • پرواز بادبادک‌ها در آسمان کرج جشنواره بادبادک‌ها با حضور بیش از پانصد نفر از خانواده‌های کرجی در پارک باغستان کرج برگزار شد.

اقتراح

سپیده کاشانی

سپیده کاشانی
1397/10/23
12:43 1395

«نمای نزدیک» دریچه ای خواهد بود برای نمایاندن گوشه ای از ذوق و استعداد شما. منتظرتان هستیم تا عکس و گزیده شرح حال و نمونه ای از آثار ادبی و هنری خود را برای درج در این ستون ارسال فرمایید. شرکت شما را در این اقتراح ارج می نهیم.

«نمای نزدیک»

 

سپیده کاشانی

سپیده کاشانی: (سرور اعظم باکوچی) در مرداد ماه 1313 در کاشان به دنیا آمد. در سیزده سالگی نخستین شعرش را سرود و از سال 1347سرودن شعر را با جدیت دنبال کرد. «پروانه های شب» اولین مجموعه شعر این شاعر بلند طبع و پاک سرشت در سال 1352 چاپ و منتشر گردید. پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران همکاری خود را با رادیو آغاز کرد و نزدیک به چهل سرود انقلابی- میهنی را از آن طریق به گوش ملت ایران رساند.

«سپیده کاشانی» حتی هنگام عزیمت به مناطق جنگی یا کشور های دیگر چادر و حجاب اسلامی اش را رعایت می نمود و به آن مقید بود. علاقه به خانواده شهدا، تعهد به اسلام و انقلاب و راه امام خمینی(ره) فروتنی و صبوری از خصوصیات بارز این بانو به شمار می رفت.

سپیده کاشانی با یکی از خویشاوندان خود ازدواج کرد و به تهران آمد و به هنگام وفات در 24بهمن 1371دارای سه فرزند بود.

پروانه های شب، هزار دامن گل سرخ، سخن آشنا، حکایت آنان که بقا را در بلا دیدند و «گزیده ادبیات معاصر» از جمله آثار سپیده کاشانی است.

«ماتم عظمی» سروده ایشان است، با یاد شب قدر و شهادت امیرالمونین علی (ع):

گذر دارد زمان بر جاده شب سوگوار امشب

مه از غم کرده روی خویش پنهان در غبار امشب

چه افتاداست یا رب در حریم گنبد گردون

که می ریزند انجم اشک حسرت در کنار امشب

مگر کشتند در محراب آن دلداده حق را

که دل در سینه می گرید ز ماتم زار زار امشب

نسیم مویه گر غمگین به گوش نخل ها گوید

 دو تا شد پشت چرخ از سوگ آن یکتا سوارامشب

ز تیغ شب پرستان در حریم مسجد کوفه

رخ فرزند قران شد ز خون سر، نگار امشب

«علی» مولود کعبه حجت حق یار محرومان

به خون غلطید وشد فارغ ز رنج انتظار امشب

سوی معبود شد زندانی زندان آب و گل

شد از فزت و رب الکعبه این راز آشکار امشب

.................................

علی در چاه غم فریاد زد تنهایی خود را

شنو پژواک آن را از ورای شام تار امشب

دگر آن ناشناس مهربان از در نمی آید

که بنوازد یتیمان را به لطف بی شمار امشب

دلا پرواز کن سوی نجف آن قبله دل ها

سلام ما به بال شوق بر، تا آن دیار امشب

بگو ای یار محرومان شب قدرت مبارک باد

تو را قدر آفرین داده است قدر بی شمار امشب

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر