راه‌آهن شمال-جنوب در نوبت ثبت جهانی است

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • گروه‌های 8 گانه لیگ قهرمانان آسیا تکمیل شد با صعود ذوب آهن و حذف سایپا گروه‌های 8 گانه لیگ قهرمانان آسیا تکمیل شد.
  • تنها یاریگرتان، خدا باشد شهید «محمد محمد پور» در سال،1340 در یکی از روستاهای شهرستان «هشترود» زمانی که قحطی و خشکسالی در آن منطقه عارض شده بود، چشم به جهان گشود. دوران کودکی و نوجوانی خود را که همراه با از کار افتادگی پدرش بود توام با سختی و مشقت فراوان در کنار خانواده ایثارگرش سپری نمود و در همان دوران کلیه امور مربوط به خانه و کشاورزی را بر دوش می کشید و جهت مرتفع شدن مشکلات مادی خانواده با دستمزد اندک به کار در خارج از منزل همت می گماشت.
  • آموزش فرهنگ رانندگی را باید از مدارس شروع کرد شهردار کرج گفت: سازمان های مردم نهاد نقش به سزایی در ارتقاء فرهنگ ترافیکی، کاهش حوادث و افزایش ایمنی در رانندگی دارند.
  • نخود مانع تغییر DNA نخود از تشکیل سلول های سرطانی ناشی از تغییر DNA جلوگیری میکند.
  • پیام های مردمی خوانندگان عزیز می توانند جهت طرح مشکلات شهری و استانی درابعاد مختلف، با شماره تلفن026-32210009دفتر تحریریه روزنامه جام جم البرز همه روزه به غیر از ایام تعطیل از ساعت 10صبح تا 15تماس بگیرند تا به نام خودشان در ستون مربوطه درج شود.
  • ایجاد بسترهای لازم برای شادی مردم رئیس کمیسیون نظارت و تحول ادرای شورای اسلامی شهر کرج گفت:دو مجتمع تفریحی گردشگری در باغ جهان و حصار کرج با همکاری بخش خصوصی احداث می شود.
  • سرپرست دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری البرز منصوب شد استاندار البرز با صدور حکمی سعید شفیعیان را به عنوان سرپرست دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری البرز منصوب کرد.
  • همایش بزرگ سرمایه گذاری در شهر جدید هشتگرد همایش سرمایه گذاری در شهر جدید هشتگرد با حضور مهندس طاهرخانی معاون وزیر مسکن و شهرسازی در امور شهرهای جدید کشور، مهندس ارتقائی معاون عمرانی استانداری البرز و فرماندار شهر کرج، دکتر جعفری مدیر عامل شهر جدید هشتگرد، شهرداران قدیم و جدید هشتگرد و جمع زیادی از سرمایه گذاران بخش های مختلف کشور در محل پارک گلستان شهر جدید هشتگرد برگزار گردید.
  • رییس پلیس راهور گفت طرح زوج و فرد در استان قابل اجرا نیست رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز خواستار در اختیار گرفتن کنترل دوربینهای شهری شد.
  • پرواز بادبادک‌ها در آسمان کرج جشنواره بادبادک‌ها با حضور بیش از پانصد نفر از خانواده‌های کرجی در پارک باغستان کرج برگزار شد.

معاون رئیس‌جمهور:

راه‌آهن شمال-جنوب در نوبت ثبت جهانی است

راه‌آهن شمال-جنوب در نوبت ثبت جهانی است
1397/11/21
12:43 1395

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی گفت: راه‌آهن شمال-جنوب در نوبت ثبت جهانی است.


 

خبرنگار جام جم البرز: علی‌اصغر مونسان در سفری یک‌روزه به استان البرز، اظهار کرد: استان البرز دارای ظرفیت‌های بی‌نظیر گردشگری است. این استان همچنین در حوزه صنعت و کشاورزی حرف‌هایی برای گفتن دارد.

وی با تأکید بر اهمیت شکوفایی ظرفیت‌های گردشگری استان البرز، گفت: هم‌جواری استان البرز با پایتخت یکی دیگر از ظرفیت‌های است که باید موردتوجه قرار گیرد.

معاون رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه مدیریت ارشد استان به شکوفایی ظرفیت‌های گردشگری توجه دارد، گفت: همه باید برای توسعه گردشگری تلاش کنیم.

مونسان در بخش دیگری به مواصلاتی بودن البرز و اینکه بر سر راه ۱۴ استان کشور قرار دارد اشاره کرد و گفت: هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری این استان در حال انجام است.

وی با تأکید بر اینکه البرز در حوزه بوم گردی باید فعال‌تر شود، گفت: این استان ظرفیت‌های گردشگری طبیعی بسیاری دارد، بوم گردی موردعلاقه مردم است برای این مهم باید برنامه‌ریزی شود.

بازارچه صنایع‌دستی در استان البرز ایجاد شود

رئیس سازمان میراث فرهنگی با اشاره به ظرفیت بالای صنایع‌دستی در کشور، گفت: استان البرز در این حوزه نیز ظرفیت‌های خوبی دارد به همین منظور ضروری است یک بازارچه صنایع‌دستی در استان البرز ایجاد شود که به رونق این بخش کمک کند.

مونسان در بخش دیگری به آخرین وضعیت ثبت جهانی اثر باستانی «تپه اُزبکی» واقع در شهرستان نظرآباد، گفت: همه کشورهای عضو یونسکو سالانه یک سهمیه جهانی برای ثبت آثار تاریخی و باستانی خوددارند.

وی تأکید کرد: قدمت تاریخی آثاری که برای ثبت جهانی انتخاب‌شده‌اند را بررسی می‌کنیم، در حال حاضر پرونده راه‌آهن شمال به جنوب که یکی از محورهای مهم مواصلاتی است برای ثبت جهانی پیگیری می‌شود.

معاون رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه سال گذشته یک محور به‌جامانده از دوره ساسانی در استان فارس ثبت شد که بیش از ۱۰۰ کیلومتر طول دارد، گفت: در این محور هشت بنای تاریخی وجود دارد که همه در پرونده ثبت جهانی اثر به ثبت رسیده است.

مونسان ابراز امیدواری کرد که اثر تاریخی - باستانی تپه اُزبکی پس از راه‌آهن شمال جنوب به ثبت برسد.

ارائه طرح به شورای امنیت برای حوزه‌های آبریز

وی در بخش دیگری و در پاسخ به خبرنگار مهر مبنی بر مصوبه شورای عالی امنیت ملی درباره رودخانه‌ها، که برخی از پروژه‌های گردشگری را با مشکل مواجه کرده است، گفت: این مصوبه اتفاقاً مسیر گردشگری را باز گذاشته بااین‌حال مقرر است سازمان میراث فرهنگی و وزارت راه طرحی مشترک را به شورای عالی امنیت ملی ارائه کنند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی با تأکید بر اینکه مصوبه شورای عالی امنیت ملی مصوبه مهمی است، گفت: در قالب این مصوبه حوزه آبریز البرز و تهران موردتوجه قرارگرفته است، باید از محیط‌زیست مراقبت کنیم.

مونسان تأکید کرد: خوشبختانه سازمان به همراه وزارت راه برای توسعه گردشگری به شورای عالی امنیت طرحی را ارائه می‌کنند که امیدواریم موردپذیرش واقع شود.

وی گفت: امید است طرحی که قرار است به این شورا ارائه شود هرچه سریع‌تر با همکاری سازمان میراث فرهنگی و وزارت راه و شهرسازی آماده و به تصویب شورای امنیت برسد. تصویب این طرح به شکوفایی ظرفیت‌های گردشگری کمک می‌کند.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر