فروردین ۹۸، رونمایی از دستاورد‌های جدید علمی

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

رییس سازمان انرژی اتمی

فروردین ۹۸، رونمایی از دستاورد‌های جدید علمی

فروردین ۹۸، رونمایی از دستاورد‌های جدید علمی
1397/12/21
12:43 1395

رئیس سازمان انرژی اتمی: فروردین ماه ۹۸ دستاورد‌های جدید علمی را به نمایش می‌گذاریم.

خبرنگار جام جم البرز: معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران ، در جشنواره فرهنگی - هنری شهرستان ساوجبلاغ ،با بیان این مطلب،گفت: بیستم فروردین ماه سال آینده تعداد قابل توجهی دستاورد های جدید علمی و پژوهشی را به نمایش خواهیم گذاشت.

دکتر علی اکبر صالحی با بیان اینکه تمام این دستاوردها به همت محققان ایرانی در سازمان انرژی اتمی به نتیجه رسیده است ، افزود: ما مسئولان باید خداوند بزرگ را به خاطر نعمت اسلام، داشتن جوانان برومند و خلاق ایرانی و خدمت به ملت ایران شاکر و سپاسگزار باشیم.

ریس سازمان انرژی اتمی اظهارداشت: ایران اسلامی به پاس رشادت ها و توانمندی های علمی فرزندان خود، سرپا و مقام است و فرزندان این مرزو بوم با وجود فشارها از تمام امتحان های تاریخی سربلند بیرون آمده اند.

معاون رئیس جمهوری با اشاره به تلاش دشمنان برای ایجاد روحیه یاس در ملت ایران، اظهار داشت:ما قبول داریم مشکلات و ضعف‌هایی وجود دارد اما همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند این نظام اصلاح پذیر است و می توان اصلاح شد و کاستی ها را برطرف کرد.

وی با بیان اینکه ما هدف انقلابی خود را گم نکرده‌ایم، گفت: دلیل این اتفاق این‌است که بستر اسلامی داریم و شیوه حکومت داری ولایت فقیه موجب شده است تا مسیر را گم نکنیم.

صالحی گفت: اگر نعمت انقلاب اسلامی و ولایت فقیه نبود ما سر از ناکجا آباد در می‌آوردیم زیرا این انقلاب بود که بستر خوداتکایی به وجود آورد و بیداری را برای ملت فراهم کرد

وی با بیان اینکه ملت باید هوشیار باشد، اظهار داشت: تفرقه دراین شرایط برای ما سم است و باید امانتدار انقلاب باشیم و آن را به دست نسل های بعد برسانیم چرا که اگر انقلاب نبود ما فاقد فرهنگ اصیل بودیم و به سمت پوچ‌‌گرایی می‌رفتیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی کشور در ادامه گفت: ظرفیت های فرهنگی شهرستان ساوجبلاغ به خوبی نشان می‌دهد که این خطه با وجود وسعت و جمعیت کم ، تعداد قابل توجهی از علمای دین و متفکرین را در خود جا داده و علمای مجاهدی همچون شهید ثالث را به کشور ایران عزیزمان تقدیم کرده است.

صالحی افزود: شهدای این خطه پیشقراولانی بودند که مردم را به جهاد دعوت می‌کردند تا از کشور عزیزمان ایران دفاع کنند.

وی برگزاری جشنواره فرهنگی هنری را حرکت بسیار خوب بیان کرد و گفت: باید در ارتباط با فرهنگ و هنر هر چه بیشتر کار کرد تا ساوجبلاغ جایگاه واقعی و پیشین خود را دوباره پیدا کند.

استاندار البرز نیز با اشاره به جشنواره فرهنگ و هنر شهر هشتگرد گفت: برای نخستین‌بار یک حرکت ارزشمند در ارتباط با پیشینه فرهنگی این شهرستان صورت گرفت که حضور جمعیت جوان، دانشجویان، دانشگاهیان و مردم خوب شهرستان ساوجبلاغ و دکتر صالحی باعث شد که بر غنای این جشنواره فزونی بخشیده شود.

عزیزاله شهبازی افزود: دراین جشنواره هم رونمایی از کتاب صورت گرفت و هم برای اولین بار یکی از خیابان های شهر هشتگرد به نام شهید ثالث نامگذاری شد.

وی گفت: با توجه به فرمایشات دکتر صالحی مبنی بر پرداختن به مفاخر فرهنگی استان و شهرستان حقیقتاً مسئولیت دستگاه فرهنگی از جمله بنده به عنوان نماینده دولت، سنگین‌تر می‌شود، اما تمام تلاش خود را برای تحقق این امر به کار خواهیم برد.

شهردار شهر هشتگرد هدف از برگزاری جشنواره را استعداد یابی، ترغیب جوانان به هنر و ایجاد فضای مفرح برای شهروندان در ایام نوروز عنوان کرد که به عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی استان البرز امروز کلید خورد و تا پایان فروردین 98 ادامه خواهد داشت.

در ادامه این مراسم از کتاب های «بیداری دشت کهن» و «علمای مجاهد استان البرز به قلم دکتر حسین عسگری پژوهشگر ساوجبلاغی که تالیفات فراوانی در خصوص معرفی شهرستان‌های ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد داشته رونمایی شد.

حسین عسکری نویسنده کتاب « بیداری دشت کهن» اظهارداشت: کتاب بیداری دشت کهن به مدت 3 سال نوشته شده و با حمایت حوزه هنری استان البرز به مناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی تدوین و به چاپ رسیده است.

وی ادامه داد: این کتاب در شمارگان 1250 نسخه و 424 صفحه از سوی انتشارات سوره مهر وابسته به حوزه هنری چاپ و منتشر شد.

نخستین جشنواره فرهنگی، هنری شهرستان ساوجبلاغ در بخش های ادبیات، خوشنویسی، موسیقی ، فیلم و تئاتر با حضور علی اکبر صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی کشور و استاندار البرز و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در مجموعه 9 دی شهر هشتگرد برگزار شد

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر