شکر دولتی پخش کردیم و افزایش قیمت شیرینی نداریم

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

شکر دولتی پخش کردیم و افزایش قیمت شیرینی نداریم

شکر دولتی پخش کردیم و افزایش قیمت شیرینی نداریم
1397/12/21
12:43 1395

جام جم البرز- گفتگو با نایب رئیس اتحادیه قنادان خشکبار و بستنی فروشان کرج در آستانه نوروز 98 برایمان بسیار جالب بود ،علی رجب زاده به عنوان جوانی خوش فکر با انرژی و فعال با همیاری اتاق اصناف و همکارانشان در این اتحادیه خدمتی موثر انجام دادند تا مانع افزایش قیمت این مواد غذایی در ایام پایانی سال باشند. توجه شما را به این مصاحبه جلب می نماییم.

علت افزایش قیمت آجیل ها چه می توانست باشد؟

بزرگترین مشکل ما بحث کاهش قیمت ریال و افزایش قیمت دلار است و به دلیل اینکه صادرات فعال شده است موجب کاهش آجیل و خشکبار در بازار شده و این موضوع مستقیما روی افزایش قیمت آجیل و خشکبار تاثیر گذاشته است.

شما به عنوان نماینده اتاق اصناف در امور بهداشتی کسبه هم مسئولیت دارید در این راستا برای حفظ سلامت شهروندان چه نظارت هایی از سوی اتحادیه مربوطه و اتاق اصناف انجام می پذیرد؟

امسال طرحی مشترک با اداره بازرسی بر اصناف و اداره بهداشت و محیط و اداره تعزیرات حکومتی جهت کنترل کیفیت و قیمت ها و نظارت بر فاکتورها و بهداشت داریم. در واقع هدف ما این است که در شرایط فعلی بازار شیرینی و خشکبار را از جنبه های مختلف کنترل کنیم و شرایط را آرام نگه داریم.همچنین شهروندان عزیز می توانند در صورت عدم رعایت موارد بهداشتی با شماره 190 تماس بگیرند و موارد فوق را متذکر شوند، و در صورت داشتن شکایت از هر فروشگاهی می توانند با شماره های واحد نظارت و بازرسی اصناف 32218155-32218154 تماس حاصل نمایند که به صورت جدی و قاطع برخورد خواهند کرد.

با مردم چه سخنی دارید؟

درخواستی که از مردم داریم این است که در این شرایط اقتصادی روش مصرف خود را اصلاح کنند و به اندازه مصرف خود آجیل و خشکبار تهیه نمایند.همچنین از مردم می خواهیم بخاطر مسائل بهداشتی که وجود دارد از فروشگاه های معتبر خرید نمایند.در این راستا برای تسهیل در خرید شهروندان نمایشگاهی برپا کردیم که دارای 80 غرفه شیرینی و آجیل می باشد که مردم می توانند به راحتی مایحتاج خود را تامین نمایند.

آخرین اخبار مربوط به این صنف را در آستانه نوروز 98 اعلام نمایید

جدیدترین خبر این است که ما توانستیم شکر 7500 تومانی را با تعرفه دولتی3700 تومان تهیه کنیم و آن را در اختیار زیر مجموعه اتحادیه قنادان قرار دهیم به همین علت نوروز امسال افزایش قیمت شیرینی را نداریم.امسال در آستانه نوروز برنامه هایی مرکز نیکوکاری اصناف دارد که برای 500 خانواده زندانی آذوقه ای در نظر گرفته شده است.اتحادیه قنادان از اعضای تحت پوشش خود مبلغ 000/000/31 به مرکز نیکوکاری اصناف کمک کردند.جا دارد از جناب آقای کریمی رئیس اتاق اصناف و همکارانشان تشکر کنم که چند سال است که خدمات خوبی به خانواده زندانی ها ارائه می دهند.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.