۳۵درصد مراجعات به داروخانه‌ها بدون نسخه است

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

ابراز نگرانی معاون وزیر بهداشت در کرج

۳۵درصد مراجعات به داروخانه‌ها بدون نسخه است

۳۵درصد مراجعات به داروخانه‌ها بدون نسخه است
1397/12/22
12:43 1395

معاون وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی: امسال ۳۵درصد مراجعات به داروخانه‌ها بدون نسخه پزشک انجام شده است که این خطرناک است.

خبرنگار جام جم البرز: دکتر حریرچی معاون کل وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در مراسم معارفه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی البرز با ابراز نگرانی از این آمار گفت: این حجم مراجعه بدون نسخه نشان می دهد مردم یا برای درمان به پزشک مراجعه نکردند و یا از نسخه های قبلی استفاده میکنند و این هشداری جدی برای سلامت کشور است.

وی به مشکلات اقتصادی نیز اشاره کرد و گفت: تجربه ثابت کرده وقتی مردم تخت فشار مشکلات اقتصادی قرار می گیرند، هزینه هایی چون درمان را کم میکنند.

معاون وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در ادامه با اشاره به پیشرفت های مهم درمانی در البرز گفت: در سال۹۲ میزان تجهیزات درمانی البرز بسیار تاسف بار بود ولی الان دانشگاه علوم پزشکی البرز از لحاظ رشد امکانات جزو بهترین های کشور است.

دکتر حریرچی با بیان اینکه هزار و 400تخت بیمارستانی به سرانه درمانی البرز افزوده شد، اضافه کرد: کارهای بسیار مهمی در البرز شکل گرفته ولی کافی نیست و تلاش ها باید افزایش یابد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر ۳۵درصد مراجعات به داروخانه ها بدون نسخه پزشک انجام شده، یعنی مردم یا برای درمان به پزشک مراجعه نکردند و یا از نسخه های قبلی استفاده می کنند و این هشداری جدی برای سلامت کشور است.

دکتر حریرچی افزود: باید تلاش ها به گونه ای انجام شود که تمام مردم در همین استان درمان شوند و هزینه های درمانی در البرز به جای تهران خرج شود، دانشگاه علوم پزشکی البرز توانایی این را هم دارد که بسیاری از درمان ها و عمل های جراحی پیچیده را نیز در همین استان انجام دهد.

در این مراسم از تلاشهای دکتر درفشی قدردانی شد و دکتر حسین کریم که در کارنامه کاری خود ریاست دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه را دارد، به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی البرز معرفی شد.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر