صدور مجوز ساخت 42 فیلم در البرز

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

از ابتدای سال تا کنون

صدور مجوز ساخت 42 فیلم در البرز

صدور مجوز ساخت 42 فیلم در البرز
1397/12/25
12:43 1395

از ابتدای سال تا کنون ٦٥ فیلم کوتاه توسط شورای صدور مجوز و نظارت بر فیلمنامه‌ها مورد بررسی قرار گرفته است.

خبرنگار جام جم البرز: ناصر مقدم مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز ضمن اعلام این خبر گفت: از مجموع آنها ٤٢ فیلم نامه تایید شد و مجوز ساخت گرفت.

مقدم با اشاره به صدور مجوز برای 11 فیلم بلند افزود: طی 11 ماه گذشته ٢٠ فیلم بلند نیز مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت که از این تعداد ١١ فیلمنامه تایید شد.

وی با اشاره به فرایند داوری این فیلمنامه‌ها اظهار کرد: در ابتداسه نفر کارشناس این فیلم نامه‌ها را بررسی و داوری کردند ولی برای بالا بردن کیفیت فنی، بعد از مدتی تعداد داوران به پنج نفر افزایش یافت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز در بخش دیگری از صحبت‌های خود به برگزاری جشنواره داستان‌های بومی و ایرانی استان اشاره کرد و گفت: محور این جشنواره در دو بخش داستان‌های البرز و داستان‌های ایران است.

این مسئول اضافه کرد: در بخش البرز، داستان‌ها باید با موضوعات مرتبط با استان، شهرهای این استان و ویژگی‌های تاریخی، جغرافیایی مکان‌ها، اشخاص و هم زیستی اقوام مختلف ایرانی در گستره البرز باشد.

مقدم گفت: در بخش داستان ایران، داستان‌ها با موضوع آزاد ولی با استفاده از عناصر و مولفه‌های ایرانی در زندگی انسان ایرانی با بهره بردن از روش‌های روایت قصه‌ها و حکایت و داستان‌های ایرانی، زبان، فضا سازی و شخصیت پردازی و مضمون‌هایی که بومی مناطق و قومیت‌ها و شهرهای ایران باشد، نوشته شوند.

وی با بیان اینکه آثار ارسالی نباید در کتابی منتشر یا در جشنواره های دیگر برگزیده شده باشد، افزود: مهلت ارسال اثر 15 اردیبهشت 98 و اختتامیه این جشنواره 28 اردیبهشت روز بزرگداشت خیام است.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر