تشییع پیکر قدیمی‌ترین روزنامه فروش ایران و جهان

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

قدیمی‌ترین روزنامه فروش ایران و جهان

تشییع پیکر قدیمی‌ترین روزنامه فروش ایران و جهان

تشییع پیکر قدیمی‌ترین روزنامه فروش ایران و جهان
1398/1/19
12:43 1395

پیکر محمدابراهیم رنجبر امیری قدیمی‌ترین روزنامه فروش ایران و جهان بر دستان اهالی فرهنگ و رسانه، مسئولان و مردم در کرج تشییع شد.

خبرنگار جام جم البرز: شهبازی استاندار البرز در مراسم تشییع این فعال رسانه ای که از مقابل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز انجام شد گفت:فعالان رسانه ای جزو گنجینه های فرهنگی ما هستند و باید آنها را گرامی بداریم.

وی اضافه کرد: آقای رنجبر امیری با سالها تلاش در حوزه اطلاع رسانی و خبر نشان داد که عشق به این رسالت مهم سن و سال نمی شناسد.

استاندار البرز با اشاره به سختیهای کار رسانه ای گفت: باید شرایطی فراهم شود که فعالان این عرصه در جبهه فرهنگی کشور بتوانند به خوبی نقش آفرینی کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز گفت: رنجبر امیری با بیش از 70سال تلاش بی وقفه و مستمر در حوزه مطبوعات و به عنوان قدیمی ترین روزنامه فروش ایران و جهان و صاحب این عنوان در کتاب گینس مایه افتخار استان البرز و کشور بود.

ناصر مقدم ضمن تسلیت فقدان این فعال مطبوعاتی افزود: در آخرین ملاقاتی که پیش از عید با ایشان داشته ام، با آن حالت بیماری، علاقمند به استان و البرز شناسی بود و با وجود بیماری ابراز امیدواری می کرد تا دوباره سرپا شود و بتواند به تالیف کتاب هایش ادامه دهد.

وی با بیان اینکه وجود چنین افرادی مایه افتخار این مرز و بوم است اظهار داشت: سالها در حوزه فرهنگ و هنر زمان می برد تا چنین افراد فرهیخته و تاثیر گذاری تربیت شوند.

مقدم گفت: رنجبر امیری فردی مورد احترام و با ارزش برای فرهنگ و رسانه این استان بود و امروز جای ایشان در میان ما خالی است.

وی ادامه داد: نسل امروز باید بتواند ادامه دهنده راه چنین فرهیخته ای باشد، به خصوص در استان نوپایی مانند البرز اصحاب رسانه با الگو گرفتن از این پیشکسوتان می توانند قدم های بسیاری برای رشد فرهنگ و رسانه استان بردارند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز ضمن تقدیر از استاندار البرز برای اعزام نماینده خود با هدف ملاقات قدیمی ترین روزنامه فروش ایران و جهان که پیش از عید صورت گرفت اظهار داشت: در دورانی که در بستر بیماری بودند، اصحاب رسانه و فرهیختگان بسیاری به منزل ایشان رفت و آمد داشتند که جای تشکر و قدردانی دارد.

محمدابراهیم رنجبر امیری، قدیمی‌ترین فعال رسانه‌ای و روزنامه فروش ایران و جهان و رکوردار گینس در سن۹۲ سالگی درگذشت.

رنجبرامیری، اسمی که گفته می شود نامش در کتاب رکوردهای گینس هم به ثبت رسیده و عنوان قدیمی ترین روزنامه فروش ایران را به خود اختصاص داده و قدیمی ترین روزنامه فروش جهان نیز به شمار می رفت

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر