جشنواره سالانه لاله های کرج، برند گردشگری استان البرز شده است

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری کرج

جشنواره سالانه لاله های کرج، برند گردشگری استان البرز شده است

جشنواره سالانه لاله های کرج، برند گردشگری استان البرز شده است
1398/1/22
12:43 1395

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری ویژه شهرستان کرج گفت: یکی از برندهای گردشگری استان البرز ، جشنواره سالانه لاله های کرج است که در هر بهار با استقبال خوب مردم همراه شده و امسال نیز با عنوان« روز فرهنگی البرز» بجهت تنوع اقوام در این استان،رویکرد تازه ای یافته است.


خبرنگار جام جم البرز: « مهندس محمدمجرد» در حاشیه همایش « روز فرهنگی کرج» و همزمان آغازبکار« هفتمین جشنواره لاله های کرج» که پیش از ظهر چهارشنبه با حضور «دکتر شهبازی» استاندارالبرز و مسئولان استانی در پارک چمران برگزار شد، با بیان این مطلب گفت: ظرفیتی که استان البرز در تولید انواع گل لاله دارد، می تواند برندی برای معرفی پتانسیل های گردشگری و تنوع فرهنگ اقوام مختلف در شهر کرج باشد.
وی با اشاره به اعلام بازدید روزانه 12 هزار نفر از جشنواره لاله های البرز افزود: بذر اشتغالزایی را می توان در طبیعت لاله های کرج کاشت و با تدبیر و تدوین برنامه ای راهبردی از این حجم حضور مردم برای درآمدزایی همیشگی در توسعه شهری نیز بهره مند شد.
مهندس مجرد با بیان اینکه همجواری دو استان البرز و تهران موجب حضور گردشگران در این استان به ویژه روزهای پایانی هفته شده است، افزود: با تبلیغات گسترده تر در آزادراه های منتهی به البرز باید زمینه ساز افزایش آمار بازدیدکنندگان از ظرفیت غنی و پُربار استان البرز باشیم و حتی فراتر از آن به بازدید گردشگران خارجی هم فکر کنیم.
معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان کرج همچنین با اشاره به اینکه یکی از تولیدات بخش کشاورزی در این استان گل لاله است، بیان کرد: البرز با تولید بیش از 20 میلیون شاخه از انواع گل لاله در سطح گلخانه ها و مزارع استان، رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است و این بستر برای ورود جدی تر جهت صادرات انواع واریته های گل لاله نیز وجود دارد.
گفتنی است، هفتمین جشنواره لاله های کرج از چهارشنبه (21 فروردین) به مدت یک هفته پذیرای علاقمندان طبیعت است . 40 غرفه فروش صنایع دستی و محصولات سنتی نیز در حاشیه این جشنواره تدارک دیده شده است.
در افتتاحیه جشنواره لاله های کرج، معاونان سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان کرج نیز در کنار مسئولان استانی حضور داشتند.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر