سه ماجرای شنیدنی از کسانی که حجاب را انتخاب کردند

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

همراه با آیات، احادیث و گفته هایی درباره حجاب

سه ماجرای شنیدنی از کسانی که حجاب را انتخاب کردند

سه ماجرای شنیدنی از کسانی که حجاب را انتخاب کردند
1398/1/25
12:43 1395

قسمت اول

خبرنگار جام جم البرز: حدود 50 سال پیش بین دو زن در اتوبوس شرکت واحد بحثی به وجود آمد که یکی از مجله های آن زمان، این بحث ها را چاپ کرد. در آن زمان، چون هنوز انقلاب اسلامی پیروز نشده بود، بعضی ها بدون حجاب در کوچه و خیابان ظاهر می شدند. اما قصه از این قرار بود که یک خانم غیر ایرانی با دیدن یک زن چادری تعجب کرده و به او گفته بود: چرا شما خودتان را زیر چادر مخفی می کنید؟ آیا دوست نداری آزاد باشی؟ آن خانم چادری که یک زن تحصیل کرده و معلم اخلاق بانوان بوده است به او می گوید: اتفاقا اگر کسی بخواهد آزاد باشد و آسیبی به او نرسد باید حجاب داشته باشد.

این بانوی دانا مثالی برای آن خانم غیر مسلمان می زند: فکر کن ببین اگر یک ماشین تو خریده باشی، آن را چطور نگهداری می کنی؟ آیا کسی روی یک ماشین کهنه و فرسوده چادر می کشد؟

آن زن خارجی با شنیدن این جمله به فکر فرو می رود و در جواب آن خانم ایرنی می گوید: یعنی حجاب برای محافظت از خود شماست؟ یعنی شما را مجبور به این کار نکرده اند؟ که آن بانوی مسلمان می گوید: دین ما مسلمانان حجاب را برای حفظ حرمت زن برای آنان واجب کرده است.

خانم خارجی با شنیدن این حرف ها شماره تلفی از آن زن مسلمان می گیرد و بعدها خبر می رسد که او با قبول کردن دین اسلام مسلمان و با حجاب شده است.

ادامه دارد

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.