کارآفرینی مددجوی کمیته امداد البرز برای ۳۵ نفر

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • جزیره ای به نام البرز استان البرز یکی از استان های مهم و تاثیر گذار در اقتصاد کشور است . وجود چندین شهرک صنعتی در نقاط مختلف استان البرز ، قرارگرفتن در مسیرترانزیتی شرق به غرب و شمال کشور، همجواری با تهران و ترددهای زیاد از این شاهراه اهمیت آن را دو چندان نموده است .
  • حق ما را بدهید! حدود 18 هزار تن از مدعیان اراضی فاز 5 شهر جدید هشتگرد متعلق به شرکت برق منطقه ای تهران می باشد
  • سرپرست شهرداری رباط کریم معرفی شد با حضور جمعی از معتمدین و اعضای شورای شهر رباط کریم کلید شهر رباط کریم به مهندس عظیم وند تحویل داده شد.
  • تجلیل از کارکنان اورژانس اجتماعی مستقر در نسیم شهر قلیزاده مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری نسیم شهر به همراه شریفی،مدیریت فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری باحضور در محل ساختمان اورژانس اجتماعی مستقر در نسیم شهر،وابسته به اداره بهزیستی شهرستان بهارستان،با تعدادی از کارشناسان و کار کنان تلاشگر اورژانس دیدار و ضمن ابلاغ پیام تبریک مهندس شوندی شهردار نسیم شهر و حسینعلی بابایی رئیس شورای اسلامی شهر،با اهدای لوح از تلاشهای شبانه روزی عزیزان تجلیل و تکریم بعمل آوردند.
  • نقشه استراتژی منابع انسانی شرکت گاز استان البرز تا پایان شهریور رونمایی می شود مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز معتقد است، مدیریت منابع انسانی، مدیریت سرمایه های انسانی است و تقویت روحیه پاسخگویی اولویت این مدیریت است.
  • البرز در زمره امن ترین استان های کشور است نماینده عالی دولت در استان البرز با بیان اینکه البرز در شاخص های امنیتی و انتظامی در زمره استان های برتر کشور است، افزود: صدای وحدت و همدلی در استان استراتژیک البرز طنین انداز شده و اتحاد و انسجام حاکم در این استان طبق منویات مقام معظم رهبری زمینه ساز پیشرفت و توسعه شده است.
  • البرز در راستای اجرای مانور زلزله و ایمنی مدارس در رتبه ممتاز کشور قرار گرفت رییس سازمان مدیریت بحران کشور، طی نامه ای البرز را جزو استان های ممتاز در اجرای موفق مانور زلزله و ایمنی مدارس با شعار مدرسه ایمن، جامعه تاب آور اعلام کرد.
  • خدمت دو میلیارد ریالی مرکز نیکوکاری اسلام آباد به نیازمندان خیّران مرکز نیکوکاری اسلام آباد در مجموع با اعطای کمک دو میلیارد ریالی شامل نقد، کالا و خدمات، بخشی از نیازهای محرومان و مددجویان کمیته امداد امام(ره) البرز را برطرف کردند.
  • تلاش برای کاهش مراجعه شهروندان به مناطق شهرداری کرج شهردار کرج گفت: با همکاری سازمان فاوا درهای یکی از مناطق شهرداری بسته و کلیه خدمات آن به صورت الکترونیکی ارائه خواهد شد.
  • پول ریختن بر روی جنازه مُرده سئوال: برخی در هنگام روبرو شدن باجنازه ای که در معابر،خیابان و یا جاده قرار گرفته، بر روی جنازه مُرده پول می ریزند، این اقدام چه معنا دارد؟

بانوی مددجوی

کارآفرینی مددجوی کمیته امداد البرز برای ۳۵ نفر

کارآفرینی مددجوی کمیته امداد البرز برای ۳۵ نفر
1398/2/23
12:43 1395

خبرنگار جام جم البرز، به نقل از سایت خبری کمیته امداد: مددجوی البرزی با اشاره به این که از سال ۱۳۹۰ تحت حمایت کمیته امداد قرارگرفته است گفت: من متولد ۱۳۶۱ هستم ۱۸ ساله بودم که ازدواج کردم و پس از دو سال صاحب فرزند شدم ولی متأسفانه به دلیل بی‌مسئولیتی همسرم زندگی مشترک ما به شکست رسید و ناگزیر مخارج زندگی را با حمایت کمیته امداد و کارکردن در کارگاه سبزی خردکنی تأمین می‌کردم.

وی افزود: پس از ۱۴ سال کارکردن در کارگاه سبزی خردکنی تصمیم گرفتم با تجربیاتی که از این کار به دست آوردم به‌صورت مستقل کارگاهی را راه‌اندازی کنم و عده‌ای از زنان سرپرست خانوار که شرایطی مشابه من دارند را صاحب شغل و درآمد کنم. بنابراین موضوع را با واحد اشتغال کمیته امداد درمیان گذاشتم و آن‌ها نیز استقبال کردند. ابتدا مذاکراتی با صاحب‌کارم انجام دادم و بخشی از لوازم کار را از او گرفتم و بخش دیگر را با مبلغ سی میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه کمیته امداد خریداری کردم. سپس یک مکان سیصد مترمربعی با ودیعه پنج میلیون تومان و اجاره ماهیانه یک میلیون و ۸۰۰ هزارتومان را در اختیار گرفتم و کارم را شروع کردم.

بانوی کارآفرین البرزی با اشاره به اینکه در کارگاه او روزانه بین دو تا چهار تن سبزی، پاک، شست‌وشو و بسته‌بندی می‌شود ادامه داد: هم‌اکنون با توسعه کار، ضمن خودکفایی و خروج از چرخه حمایتی کمیته امداد بدهی‌های اولیه راه‌اندازی کارگاه را پرداخت کرده‌ام و ۳۵ نفر آقا و خانم در بخش حمل‌ونقل، نگهبانی، شست‌وشو و بسته بندی سبزی که برخی از آن‌ها زنان سرپرست خانوار مددجوی کمیته امداد هستند نیز مشغول به‌کارند.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر