کارآفرینی مددجوی کمیته امداد البرز برای ۳۵ نفر

اخبار

 آخرین اخبار 

بانوی مددجوی

کارآفرینی مددجوی کمیته امداد البرز برای ۳۵ نفر

کارآفرینی مددجوی کمیته امداد البرز برای ۳۵ نفر
1398/2/23

خبرنگار جام جم البرز، به نقل از سایت خبری کمیته امداد: مددجوی البرزی با اشاره به این که از سال ۱۳۹۰ تحت حمایت کمیته امداد قرارگرفته است گفت: من متولد ۱۳۶۱ هستم ۱۸ ساله بودم که ازدواج کردم و پس از دو سال صاحب فرزند شدم ولی متأسفانه به دلیل بی‌مسئولیتی همسرم زندگی مشترک ما به شکست رسید و ناگزیر مخارج زندگی را با حمایت کمیته امداد و کارکردن در کارگاه سبزی خردکنی تأمین می‌کردم.

وی افزود: پس از ۱۴ سال کارکردن در کارگاه سبزی خردکنی تصمیم گرفتم با تجربیاتی که از این کار به دست آوردم به‌صورت مستقل کارگاهی را راه‌اندازی کنم و عده‌ای از زنان سرپرست خانوار که شرایطی مشابه من دارند را صاحب شغل و درآمد کنم. بنابراین موضوع را با واحد اشتغال کمیته امداد درمیان گذاشتم و آن‌ها نیز استقبال کردند. ابتدا مذاکراتی با صاحب‌کارم انجام دادم و بخشی از لوازم کار را از او گرفتم و بخش دیگر را با مبلغ سی میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه کمیته امداد خریداری کردم. سپس یک مکان سیصد مترمربعی با ودیعه پنج میلیون تومان و اجاره ماهیانه یک میلیون و ۸۰۰ هزارتومان را در اختیار گرفتم و کارم را شروع کردم.

بانوی کارآفرین البرزی با اشاره به اینکه در کارگاه او روزانه بین دو تا چهار تن سبزی، پاک، شست‌وشو و بسته‌بندی می‌شود ادامه داد: هم‌اکنون با توسعه کار، ضمن خودکفایی و خروج از چرخه حمایتی کمیته امداد بدهی‌های اولیه راه‌اندازی کارگاه را پرداخت کرده‌ام و ۳۵ نفر آقا و خانم در بخش حمل‌ونقل، نگهبانی، شست‌وشو و بسته بندی سبزی که برخی از آن‌ها زنان سرپرست خانوار مددجوی کمیته امداد هستند نیز مشغول به‌کارند.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.