کشف سالانه بيش از ۸۰۰ تن انواع مواد مخدر در کشور

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • جزیره ای به نام البرز استان البرز یکی از استان های مهم و تاثیر گذار در اقتصاد کشور است . وجود چندین شهرک صنعتی در نقاط مختلف استان البرز ، قرارگرفتن در مسیرترانزیتی شرق به غرب و شمال کشور، همجواری با تهران و ترددهای زیاد از این شاهراه اهمیت آن را دو چندان نموده است .
  • حق ما را بدهید! حدود 18 هزار تن از مدعیان اراضی فاز 5 شهر جدید هشتگرد متعلق به شرکت برق منطقه ای تهران می باشد
  • سرپرست شهرداری رباط کریم معرفی شد با حضور جمعی از معتمدین و اعضای شورای شهر رباط کریم کلید شهر رباط کریم به مهندس عظیم وند تحویل داده شد.
  • تجلیل از کارکنان اورژانس اجتماعی مستقر در نسیم شهر قلیزاده مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری نسیم شهر به همراه شریفی،مدیریت فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری باحضور در محل ساختمان اورژانس اجتماعی مستقر در نسیم شهر،وابسته به اداره بهزیستی شهرستان بهارستان،با تعدادی از کارشناسان و کار کنان تلاشگر اورژانس دیدار و ضمن ابلاغ پیام تبریک مهندس شوندی شهردار نسیم شهر و حسینعلی بابایی رئیس شورای اسلامی شهر،با اهدای لوح از تلاشهای شبانه روزی عزیزان تجلیل و تکریم بعمل آوردند.
  • نقشه استراتژی منابع انسانی شرکت گاز استان البرز تا پایان شهریور رونمایی می شود مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز معتقد است، مدیریت منابع انسانی، مدیریت سرمایه های انسانی است و تقویت روحیه پاسخگویی اولویت این مدیریت است.
  • البرز در زمره امن ترین استان های کشور است نماینده عالی دولت در استان البرز با بیان اینکه البرز در شاخص های امنیتی و انتظامی در زمره استان های برتر کشور است، افزود: صدای وحدت و همدلی در استان استراتژیک البرز طنین انداز شده و اتحاد و انسجام حاکم در این استان طبق منویات مقام معظم رهبری زمینه ساز پیشرفت و توسعه شده است.
  • البرز در راستای اجرای مانور زلزله و ایمنی مدارس در رتبه ممتاز کشور قرار گرفت رییس سازمان مدیریت بحران کشور، طی نامه ای البرز را جزو استان های ممتاز در اجرای موفق مانور زلزله و ایمنی مدارس با شعار مدرسه ایمن، جامعه تاب آور اعلام کرد.
  • خدمت دو میلیارد ریالی مرکز نیکوکاری اسلام آباد به نیازمندان خیّران مرکز نیکوکاری اسلام آباد در مجموع با اعطای کمک دو میلیارد ریالی شامل نقد، کالا و خدمات، بخشی از نیازهای محرومان و مددجویان کمیته امداد امام(ره) البرز را برطرف کردند.
  • تلاش برای کاهش مراجعه شهروندان به مناطق شهرداری کرج شهردار کرج گفت: با همکاری سازمان فاوا درهای یکی از مناطق شهرداری بسته و کلیه خدمات آن به صورت الکترونیکی ارائه خواهد شد.
  • پول ریختن بر روی جنازه مُرده سئوال: برخی در هنگام روبرو شدن باجنازه ای که در معابر،خیابان و یا جاده قرار گرفته، بر روی جنازه مُرده پول می ریزند، این اقدام چه معنا دارد؟

دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور

کشف سالانه بيش از ۸۰۰ تن انواع مواد مخدر در کشور

کشف سالانه بيش از ۸۰۰ تن انواع مواد مخدر در کشور
1398/2/25
12:43 1395

خبرنگار جام جم البرزبه نقل از خبرگزاری صداوسیما، مرکز البرز: سردار اسکندر مومنی دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در بازدید مرکز آموزش سگ های پلیس در بخش چهارباغ شهرستان ساوجبلاغ گفت: سالانه بيش از ۸۰۰ تن انواع مواد مخدر در کشور کشف میشود که بطور میانگین ۱۰ درصد آن توسط سگ‌هاي مواد ياب در كشور كشف و ضبط مي‌شود.
وی افزود : بعد از تحریم این مجموعه با جدیت بیش از پیش به تربیت و آموزش سگ های بومی اقدام کرد که اکنون شاهد موفقیت در این عرصه هستیم.
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر نيروي انتظامي کشور همچنن گفت: مركز آموزش و تربيت سگ‌هاي موادياب پليس مبارزه با مواد مخدر ناجا مرکزی است که کل کشور رو پوشش میدهد و با استفاده از همه ابزارها در امر مقابله و مبارزه تلاش می کند.

وی افزود: سال گذشته حدود ۵۵ تن کشفیات توسط این مرکز بوده است و تلاش میشود در چهارموضوع مقابله، درمان، کاهش آسیب و پیشگیری در امر مقابله و مبارزه با موادمخدر از همه ظرفیت ها و ابزارها استفاده نمائیم .

وی با اشاره به تحریم‌ سگهای مواد یاب افزود: با توجه به اینکه بیش از ۱۱ درصد تولید ناخالص ملی صرف هزینه‌های مستقیم و غیرمستقیم مبارزه با مواد مخدر میشود متاسفانه تحریم های جهانی اثرگذار است.

سردار مومنی گفت: در جمهوری اسلامی ایران مبارزه بین المللی با موادمخدر انجام می‌شود چرا که بخش عمده‌ای از مواد مخدر برای ترانزیت به سمت اروپا است و ما برای دنیا مبارزه می‌کنیم.

وی افزود: حرف ما با دنیا این است که با توجه به اینکه مرکز مبارزه، همایش‌ها و نشست‌های بین‌المللی اینجاست و جوانان ایرانی زیادی در این راه به شهادت رسیده اند چرا باید علاوه بر نظاره‌گر بودن مانع تراشی هم کنند.

سردار مومنی گفت: بخش عمده مواد مخدر در کشور افغانستان که سطح زیر کشت آن از وسعت چندین کشور بیشتر است به سمت اروپا برای ترانزیت میشود اما میزان کشفیات این کشور مبدا کمتر از یک سوم ایران است اما ایران با این گروه‌های متعدد در این پهنه بسیار گسترده سالانه بیش از ۸۰۰ تن کشفیات دارد.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: متاسفانه تحریم‌ها تاثیر زیادی در همه بخش‌ها چه مبارزه با عرضه مواد مخدر، چه درمان و چه پیشگیری و در همه ابعاد اثر گذاشته و خواهد گذاشت.

معاون جانشین هماهنگ کننده ناجا نیز گفت: این مرکز یکی از مراکز بسیار تخصصی و حرفه‌ای در انجام ماموریت های پلیسی است که حدود ۱۰ درصدی کشفیات مواد مخدر توسط این مجموعه انجام میشود.

سردار محسن فتحی زاده افزود: این مرکز قابلیت‌های تخصصی دارد که اگر امکان جایگزینی با ابزارهای دیگر وجود نداشته باشد این مرکز می‌تواند در امر مبارزه با مواد مخدر قابلیت ها و امکانات خوبی ارائه دهد که به همین خاطر توجه به تقویت این مرکز به عنوان مرکز ملی که برای کشور امید است یکی از کارهای مهم است.

سردار فتحی زاده گفت: در این مرکز علاوه بر اینکه ما محصولاتی از خارج وارد کردیم در سال‌های گذشته به تولید داخل هم رو آورده ایم که شکر خدا الان محصولات داخلی که در زمینه سگ‌های موادیاب تربیت می‌کنیم بسیار با کیفیت و با قابلیت بسیار بالا در اجرای ماموریت می‌باشند.

وی افزود: امید است با حمایتی که ستاد مبارزه با مواد مخدر در کشور خواهد داشت این ظرفیت توسعه پیدا کرده و به عنوان یک ظرفیت برای کل نظام و ملی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

در ادامه اين بازديد، مربيان با انجام مانورهاي مختلف آخرين روش‌هاي كشف و جاسازي مواد را در انواع خودورها به نمايش گذاشتند.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر