ممنوعیت فعالیت کندوداران فاقد گواهی بهداشت و مجوز کوچ در البرز

اخبار

 آخرین اخبار 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج

ممنوعیت فعالیت کندوداران فاقد گواهی بهداشت و مجوز کوچ در البرز

ممنوعیت فعالیت کندوداران فاقد گواهی بهداشت و مجوز کوچ در البرز
1398/2/25

خبرنگار جام جم البرز: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج در اولین جلسه ستاد كوچ زنبورستان ها در سال جاری از زنبوردارانی كه خارج از استان وارد می شوند، خواست از قبل نسبت به اخذ گواهی بهداشتی و گواهی کوچ از شهرستان مبدأ اقدام نمایند.

مهندس عبدالرضا روشن نژاد اضافه کرد: زنبورداران داخل استان جهت جابجایی نیاز به گواهی سلامت ندارند ولی ملزم به اخذ گواهی كوچ از مدیریت جهاد كشاورزی شهرستان هستند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج در ادامه با بیان اینکه اولویت استقرار زنبورستان ها با بهره برداران بومی روستاها بوده و سپس زنبوردارانی كه سابقه استقرار دارند؛ از شوراهای اسلامی و دهیاران خواست در این خصوص هماهنگی و تعامل بیشتری با جهاد كشاورزی بخش صورت پذیرد.

وی گفت: باغداران منطقه قبل از شروع سمپاشی در خصوص جابجایی زنبورستان به زنبورداران اطلاع رسانی نمایند.

عبدالرضا روشن نژاد در خاتمه از هماهنگی های صورت گرفته با اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان در خصوص در اختیار گذاشتن اراضی ملی برای استقرار زنبورستان در مناطق ییلاقی خبر داد و افزود: انتظار می رود نسبت به اعلام میزان مراتع هر روستا به تفكیك جهت ظرفیت سنجی تعداد كلنی و استقرار زنبورستان در اراضی ملی مناطق ییلاقی براساس معرفی نامه مدیریت جهاد كشاورزی اقدام مساعد بعمل آید.

سید فتح اله موسوی دادیار شعبه دو دادسرای انقلاب کرج نیز با تأکید بر اینکه از ورود و استقرار زنبورستان های فاقد مجوز به شهرستان جلوگیری می شود؛ گفت: با هماهنگی های انجام شده با پلیس راه، از تردد خودروهایی كه فاقد مجوزهای قانونی شامل گواهی سلامت از شبكه دامپزشكی وگواهی كوچ زنبورعسل ازمدیریت جهاد كشاورزی باشند؛ ممانعت بعمل می آید.

وی افزود: چنانچه زنبورداری بدون اخذ مجوز در حریم زنبورستان دارای مجوز مستقرگردد؛ كارشناس جهاد كشاورزی و نماینده شركت تعاونی زنبورداران در معیت مأمور نیروی انتظامی نسبت به ابلاغ اخطاریه و انتقال آن اقدام نموده و چنانچه فرد خاطی ظرف مدت تعیین شده اقدامی ننماید به مراجع قضایی معرفی گردد.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.