معلمان زندگی فردا را امروز می‌آموزند

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

وزیر آموزش و پرورش در طالقان

معلمان زندگی فردا را امروز می‌آموزند

معلمان زندگی فردا را امروز می‌آموزند
1398/2/29
12:43 1395


خبرنگار جام جم به نقل از خبرگزاری صداوسیما: سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش شامگاه شنبه در جریان بازدید از مجتمع آموزشی شبانه روزی دخترانه سمیه شهر طالقان حضور در محفل انس این مدرسه خطاب به دانش آموزان گفت: در کلاس ها و مدارس با برنامه های آموزشی و پرورشی تمرین می کنید تا وقتی اجتماع به دست شما سپرده شود، بدانید گره های آن را چگونه باز کنید و این افتخاری بزرگ برای ما است که در اختیار دانش آموزان‌ باشیم.
وی با بیان اینکه کاستی ها در آموزش و پرورش خیلی زیاد است، افزود: در این میان همه ما در این نهاد تلاش می کنیم تا یک محیطی را فراهم کنیم تا دانش آموزان در آن تمرین زندگی فردا را داشته باشند.
وزیر آموزش و پرورش گفت: بنده و یک میلیون و ۷۰۰هزار پرسنل بازنشسته، پیشکسوت و شاغل آموزش و پرورش کشور به خود و شغلی که داریم افتخار می کنیم .
بطحایی  اضافه کرد: امیدواریم کاستی های موجود در سیستم آموزش و پرورش هر چه زودتر برطرف شود و مدارس ، برنامه و امکانات آنطور که شایسته دانش آموزان ما است در اختیار آنها قرار گیرد.
وی ادامه داد: فرزندان ما خیلی بیشتر از آنچه اکنون در مدارس برای آنها فراهم است شایسته خدمت هستند، امید است بتوانیم این امکانات و برنامه های خوب مدنظر را در اختیار آنها قرار دهیم.
فرهنگ طالقان و البرز، فرهنگی غنی و آشنا
وزیر آموزش و پرورش افزود: مدتی از خدمت کاری خود را در البرز سپری کرده ام و تا حدودی با طالقان آشنا بوده ام اما حتی آنهایی که با این منطقه آشنایی ندارند و در طالقان زندگی نکرده اند با فرهنگ و تمدن اینجا و صاحب نظران، پیشکسوتان و فرهیختگانی که از این عرصه به حوزه های فرهنگ، تمدن و هنر کشور اسلامی ورود کرده اند آشنایی دارند.
وی با این توضیح که طالقانی ها در عرصه های مختلف اجتماعی و سیاسی نیز در جامعه حضور داشته اند گفت: از همراهی با میرزاکوچک خان جنگلی گرفته تا پیروزی انقلاب و بعد از آنها در عرصه های مختلف کشور، طالقانی ها مشارکت داشته اند.
بطحایی افزود: بسیاری از اشخاصی که در حوزه های مختلف به نظام مقدس جمهوری اسلامی خدمت کرده اند از منطقه طالقان بوده اند و از این جهت حضورم در اینجا و میان مردم طالقان برایم موجب افتخار است.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه ارزشمندترین ثروت هر کشور و جامعه ای نسل جوان و نوجوان آن است، اضافه کرد: هیچ معدن و انباشتی در جامعه و کشور پربهاتر از این نسل نیست و شاید برای همین است که دشمنان اولین هدفی که نشانه می روند نسل جوان و نوجوان است.
وی گفت: برای ما شغل معلمی افتخار بزرگی است و نمی دانیم خدا چه موهبتی به ما روا داشته که افتخار حضور در این عرصه را نصیب ما کرده است.
بطحایی با بیان اینکه معلمان پرورش ثروت ارزشمند کشور و جامعه را در اختیار دارند، گفت: هیچ مروارید و صدف گرانبهایی با ارزش تر از نسل نوجوان و جوان نیست؛ چرا که فردای کشور به دست این نسل ها ساخته می شود.
وزیر آموزش و پرورش خطاب به جوانان و نوجوانان گفت: فردای کشور در دست شماست و این شماها هستید که تعیین می کنید ایران، جامعه و نظام اسلامی ما در آینده چه شکل و شمایلی داشته باشد.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر