تقویت زیرساخت های گردشگری البرز، بسترساز نشاط اجتماعی، رونق تولید و اشتغال است

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

شهبازی:

تقویت زیرساخت های گردشگری البرز، بسترساز نشاط اجتماعی، رونق تولید و اشتغال است

تقویت زیرساخت های گردشگری البرز، بسترساز نشاط اجتماعی، رونق تولید و اشتغال است
1398/3/21
12:43 1395


نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: البرز ظرفیت های ارزشمند و کم نظیری در حوزه گردشگری دارد که با تقویت زیرساخت ها ی این حوزه می توان بستر نشاط اجتماعی، رونق تولید و اشتغال را در استان فراهم کرد.

 

وی ادامه داد: این استان بلحاظ جاذبه های طبیعی و ابنیه تاریخی دارای مزیت های ویژه ای است که باید زمینه بهره برداری حداکثری از این امکانات ایجاد کرد.

شهبازی با اشاره بر اهداف شعار سال مبنی بر رونق تولید طبق منویات مقام معظم رهبری، گفت: باید از تمامی ظرفیت های استان در جهت تحقق شعار سال استفاده کنیم که توسعه گردشگری نیز در این راستا خواهد بود.

وی با بیان اینکه محور های مواصلاتی البرز محل عبور ۱۲ استان کشور است، افزود: در تعطیلات نوروز امسال شاهد تردد حدود ۴۰ میلیون خودرو از محور های مواصلاتی البرز بودیم.

استاندار البرز اضافه کرد: باید به نحوی برنامه ریزی و بسترسازی کنیم که البرز با توجه به ظرفیت های کم نظیرش در حوزه گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی بخوبی دیده شود.

وی گفت: با گسترش امکانات تفریحی و اقامتی در استان، البرز باید مقصد گردشگران باشد.

شهبازی ایجاد بسترهای ارتقا نشاط اجتماعی را عامل مهمی در کاهش آسیب های اجتماعی دانست و افزود: توسعه گردشگری و صنایع دستی علاوه بر رونق تولید و اشتغال تاثیر بسزایی در سلامت مردم و کاهش آسیب های اجتماعی دارد.

در این راستا جلسه ای به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز با حضور جمعی از مسئولان حوزه گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی برای برنامه ریزی در جهت تحقق اهداف این حوزه براساس تاکیدات استاندار البرز تشکیل شد.

علی درویش پور در این نشست گفت: باتوجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری و اهتمام ایشان نسبت به حوزه کسب و کار و صنعت گردشگری می بایست در راستای اشتغال زایی و رفع معضل بیکاری استان اقدام نمود.
وی افزود: وجود مناظر منحصر به فرد و بکر طبیعی و همچنین همجواری با پایتخت، به عنوان عاملی بسیار مهم در رشد و توسعه صنعت و گردشگری استان محسوب می شود.
درویش پور گفت: یکی از مشکلات اصلی  استان البرز مسئله ترافیک و شلوغی مسیرهای منتهی به استان های شمالی کشور است  که باید به فرصت تبدیل شود چرا که استان البرز یکی از شاهراه های گردشگران و مسافران محسوب می شود.
وی عنوان کرد: استاندار محترم بارها بر ضرورت توجه نسبت به صنعت گردشگری تاکید کرده اند که باید نسبت توسعه زیرساخت ها و احداث واحداهای پذیرایی و امکان تفریحی اهتمام ورزید.
معاون هماهنگی امور عمرانی گفت: همانطور که مقام معظم رهبری استان البرز را به زیبایی ایران کوچک نامیدند،ما ظرفیت ایجاد خانه اقوام ایران را داریم. این استان از لحاظ آداب و سنن مختلف ایرانی از غنای فرهنگی برخوردار است که برگزاری جشنواره ها و دعوت از قومیت های مختلف شهرستان های البرز می تواند در جذب گردشگر نقش بسیار موثری را ایفا می کند.
وی در پایان افزود: همکاری و هماهنگی دستگاه های اجرایی با هدف حمایت از  صنایع دستی و افزایش قدرت تولیدات بومی برای توسعه اقتصادی استان بسیار ضروری است.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.