آموزش الگوهای ساده و متناوب با کمک مکعب بازی به کودکان

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

تاثیرات مکعب بازی بر کودک

آموزش الگوهای ساده و متناوب با کمک مکعب بازی به کودکان

آموزش الگوهای ساده و متناوب با کمک مکعب بازی به کودکان
1398/3/21
12:43 1395

با کمک مکعب بازی می توانید الگوهای ساده و متناوب را به کودک تان آموزش دهید.


خبرنگار جام جم کرج: با کمک مکعب بازی می توانید الگوهای ساده و متناوب را به کودک تان آموزش دهید. تحقیقات نشان می‌دهد که برای کودکان درک این مطلب مشکل است که گاهی اوقات فعالیت‌ها و یا اشیا باید در یک ردیف منظم به دنبال یکدیگر بیایند. توالی دو شیء، مانند توالی دو مکعب با رنگ‌های مختلف، روش خوبی برای توضیح این ایده است.
مکعب بازی کودک ، رنگ بعدی کدوم است؟
تعدادی از مکعب‌های هم‌اندازه‌ خانه‌سازی را در دو رنگ مختلف، به عنوان مثال قرمز و زرد انتخاب کنید. یک ردیف مکعب قرمز بچینید و سپس از کودک بخواهید این ردیف را با اضافه کردن مکعب‌های قرمز بیش‌تر به انتها برساند. همین کار را با مکب‌ها ی زرد نیز انجام دهید.
حالا شروع به ساختن ردیف دیگری بکنید. با این تفاوت که به طور یک در میان از مکعب‌های زرد و قرمز استفاده کنید. همان‌طور که مکعب‌ها را روی میز می‌چینید، رنگ آن‌ها را هم بلند بگویید: قرمز، زرد، قرمز، زرد و...  به کودک یک مکعب قرمز و یک مکعب زرد بدهید و سپس از او بپرسید مکعب بعدی باید چه رنگی باشد؟  قرمز باشد یا زرد؟ اگر به آسانی به سوال پاسخ داد به او اجازه دهید خودش ردیف آخر را بچیند. این بازی برای کودکان سه تا چهار سال پیشنهاد می شود.
انواع جورچین و چوب‌چین‌ها با تکه‌های زیاد و مکعب‌های کوچک و بزرگ هنوز هم برای کودک جذاب و مفیدند و او می‌تواند با ترکیب مکعب‌ها شکل‌هایی بسازد که گاهی واقعا حیرت‌انگیز هستند. مکعب ها، آن دست از وسایل  هستند که در اشکال، اندازه ها و رنگ های گوناگون ساخته می شوند و کودک می تواند با آن ها چیزهای گوناگونی بسازد. کودکان بسیار علاقه مندند تا ضمن بازی چیزهائی بسازند. مکعب های کوچک و بزرگ و گاهی اوقات مکعب های هم اندازه در مکعب بازی به کار می روند. کودکان می توانند مکعب ها را برای ساختن چیزهای گوناگونی که دوست دارند به کار برند.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.