اخبار

 آخرین اخبار 

نوبخت در البرز

افتتاح فاز اول آزادراه تهران شمال تا ۲ ماه دیگر

افتتاح فاز اول آزادراه تهران شمال تا ۲ ماه دیگر
1398/3/22


معاون رئیس جمهور از تخصیص اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومانی به فاز اول آزادراه تهران - شمال خبر داد.


خبرنگار جام جم کرج: به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز البرز، محمد باقر نوبخت در جریان بازدید از پروژه آزادراه تهران - شمال، از تخصیص ۳۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل فاز یک این پروژه خبر داد و گفت: پس از تخصیص اعتبار موردنظر، انتظار داریم طی ۲ ماه ، فاز یک این پروژه تکمیل و زیر بار ترافیک برود.
اکنون این بخش ۹۵.۳ درصد پیشرفت  دارد و پیشرفت مورد نیاز برای بهره برداری ، ۹۷ درصد است که در صورت تامین اعتبار زیر بار ترافیک می رود.
وی با اشاره به اینکه موظف هستیم وضعیت تردد مردم در جاده‌های شمالی را تسهیل کنیم افزود : شایسته نیست مردم، تعطیلات خود را در ترافیک سنگین مسیر شمال کشور صرف کنند.
رئیس سازمان برنامه‌ و بودجه با تأکید بر اینکه پنجه در پنجه نظام سلطه قرار گرفته‌ایم و با برنامه‌ریزی دقیق ، درصدد به نمایش گذاشتن اراده ملی برای مقاومت هستیم، گفت: روند رشد و توسعه کشور توأم با مقابله با استکبار و باقدرت استمرار خواهد داشت.
نوبخت گفت : این تعهد را در خود ایجاد کرده ایم و امسال علاوه بر بهره‌برداری از قطعه اول آزادراه تهران - شمال، شاهد بهره‌برداری از ۳۰۰ کیلومتر آزادراه جدید در کشور خواهیم بود.
وی با بیان اینکه در راستای اجرا و تکمیل ۳ فاز دیگر این پروژه نیز تدابیر لازم اندیشیده شده است، افزود: بنیاد مستضعفان نیز برای تکمیل فاز نخست این پروژه ،  ۳۰۰ میلیارد تومان اختصاص خواهد داد.
شهبازی استاندار البرز هم در قالب این بازدید با اشاره به اینکه سرعت بخشی به تکمیل این پروژه ملی یک مطالبه مردمی است، گفت: این پروژه در کنسرسیومی متشکل از بنیاد مستضعفان و شرکت توسعه زیرساخت‌های راه کشور دنبال می‌شود.
وی افزود: انتظار می‌رود با تدابیری که امروز اتخاذ شد، تابستان امسال طبق وعده پیمانکار پروژه، شاهد بهره برداری از فاز یک پروژه آزادراه تهران شمال باشیم.
استاندار البرز اضافه کرد: بهره برداری از این قطعه تاثیر بسزایی در کاهش سوخت، زمان سفر و افزایش ایمنی مسافران دارد.
وی با بیان اینکه محورهای مواصلاتی البرز محل تردد مسافران ۱۲ استان کشور است، گفت: این استان بار ترافیک ملی را به دوش دارد که با بهره برداری از فاز یک آزادراه به میزان چشمگیری از ترافیک البرز کاسته می‌شود.
شهبازی به پروژه‌های راه‌سازی البرز اشاره کرد و افزود: با تکمیل این پروژه‌ها، بار ترافیک ملی کاهش یافته و تردد مردم تسهیل می‌شود.
فاز یک آزادراه  تهران - شمال ۳۲ کیلومتر است که با بهره برداری از این طرح ،  ۶۰ کیلومتر از مسیر تهران شمال برای مسافران کاسته می شود .

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.