نفوذ در جعبه سیاه فساد اقتصادی با سلاح دوربین

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

پرده نقره ای

نفوذ در جعبه سیاه فساد اقتصادی با سلاح دوربین

نفوذ در جعبه سیاه فساد اقتصادی با سلاح دوربین
1398/4/2
12:43 1395

 

10 سال از 88 گذشته است‌؛ مستند سازانی که آن روزها دوربین به دست به مناطق محروم رفتند و صدا و تصویر اقشار بایکوت شده شدند باتجربه تر هستند، فتنه هم تغییر شکل داده است. دیگر خبری از دروغ بزرگ تقلب در انتخابات نیست. همان‌هایی که سال 88 به آن دروغ پر و بال می‌دادند، امروز در بخش‌های مدیریتی و اقتصادی فعالیت دارند.


جریان نفوذ و جنگ اقتصادی، پرداختن به آقازاده‌های فاسد و سوءاستفاده‌گر، مسئولانی که فقر را به جامعه تحمیل می‌کنند، سرمایه‌دارهایی که از راه حرام حساب‌های خود را جمع کرده‌اند، فتنه‌گرهای امروز جامعه هستند. عرصه مستندسازی انقلابی، امروز باید جنگ و مبارزه با این طایفه را در اولویت قرار دهند.

وقتی واژه «فتنه» به کار گرفته می‌شود، همه یاد وقایع سال 88 می‌افتند. اما در فضای رسانه، فتنه یعنی ایجاد غبار، ابهام و شبهه در همه چیز، طوری که مردم نتوانند راست و دروغ را تشخیص دهند. در این شرایط است که فیلم‌های مستند به عنوان ابزاری رسانه‌ای که پیوندی نزدیک با سند و واقعیت دارند، کاربرد بیشتری می‌یابند. فیلم‌های مستندی که باید دقیقا روی محورهایی که دشمن در حال کار کردن هستند متمرکز شوند و دست به غبارزدایی و شفاف‌سازی بزنند.
يكي از شاخص‌های مهم و اساسی در مستند، ايجاد «هيجان دانستن» است كه مخاطب را براي به دست آوردن اطلاعات بيشتر به پاي مستند مي‌نشاند. فراموش نشود كه جادوي تصوير واقعي گاهي حتي مي‌تواند بيننده را بيش از جلوه‌هاي ويژه سينماي داستاني مجذوب كند.

آرش فهیم

 

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.