لزوم مدیریت بهینه مصرف در ادارات

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج

لزوم مدیریت بهینه مصرف در ادارات

 لزوم مدیریت بهینه مصرف در ادارات
1398/4/19
12:43 1395


معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج اعلام کرد: به منظور کاهش مصرف حامل های انرژی در ادارات، خاموشی برق ادارات شهرستان کرج در ساعات اوج پیک مصرف ضروری است و فرمانداری کرج نیز تلاش خواهد کرد تا پیشگام در اجرایی شدن این طرح باشد.

 

به گزارش خبرنگار جام جم کرج به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان کرج، «غفورقاسم پور» در نشست مشترک با مدیران وزارت نیرو در شهرستان کرج، گزارشی از نحوه مدیریت حامل های انرژی دریافت کرد و راهکارهای پیشگیری از خاموشی و قطعی آب را در گفتگوی تخصصی کارشناسان این بخش مورد بررسی قرار داد.
وی در جریان این نشست ضمن تأکید بر نهادینه سازی فرهنگ مدیریت مصرف و آموزش استفاده صحیح از برق بالاخص در ادارات و دستگاه ها، اظهار داشت: ترویج فرهنگ مدیریت مصرف تاثیر بسزایی در کنترل مصرف برق به خصوص در ساعات اوج بار دارد و در این زمینه لازم است که ادارات شهرستان نیز نبض مدیریت مصرف حامل های انرژی را در دست داشته باشند.
معاون استاندار با تأکید بر اینکه برای ما ایجاد بسترهای خدمت رسانی مناسب و تأمین رفاه و آسایش مردم در اولویت خواهد بود، تصریح کرد: با توجه به اینکه پیک مصرف انرژی از ساعت 13:30 آغاز می شود، ضروری است که ادارات، برنامه های مدیریت مصرف برق را با خاموشی مصارف غیر ضروری در سازمان خود اعمال کنند تا به این ترتیب شاهد کاهش مصرف و جلوگیری از خاموشی های اجباری باشیم.
قاسم پور با بیان اینکه طبق گزارش های دریافت شده، روند خاموشی و قطعی ها در سالجاری نسبت به تابستان سال گذشته با کاهش نسبی همراه بوده و شرایط عادی است، افزود: با وجود این امر کاهش حجم میزان فعلی مصارف نیز ضروری است و به همین منظور نیز خاموشی حامل های انرژی را در ساعات پیک مصرف از فرمانداری کرج آغاز خواهیم کرد.
فرماندار ویژه شهرستان کرج در ادامه این نشست گزارشی از وضعیت ذخایر آبی سدهای شهرستان و ظرفیت تصفیه خانه ها دریافت کرد و گفت: هر چند بارندگی های اخیر موجب تکمیل حجم سدها شده است اما مدیریت منابع آب و نحوه تخصیص آن به سایر نقاط نیز باید برنامه ریزی شده تر بوده و برای مدیریت بحران آب از پیش طرح و برنامه داشته باشیم.
قاسم پور با بیان اینکه 70 درصد چاه های آب در شهرستان به سیستم برق متصل است، افزود: باید راهکارهای لازم و تمهیدات تخصصی بمنظور جلوگیری از قطعی همزمان آب و برق پیش بینی شود.
معاون استاندار همچنین بر لزوم اطلاع رسانی مناسب به مردم در خصوص اطلاعیه های وزارت نیرو در شهرستان و قطعی های احتمالی تأکید کرد و گفت: تا جایی که ممکن است باید تمهیدات لازم پیش بینی شود تا هیچ گونه قطعی و خاموشی را در سطح شهرستان شاهد نباشیم و در موارد ضروری نیز باید از طریق پورتال اطلاع رسانی، آگاهی های لازم پیش از قطعی ها به مردم داده شود.
قاسم پور افزود: رصد آخرین وضعیت هواشناسی و اعمال برنامه های پیشگیرانه از جمله تدابیر در جهت کاهش میزان خاموشی ها خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه حامل های انرژی سرمایه ملی و از صنایع زیربنایی کشور محسوب می شوند، افزود: مدیریت مصرف آب و برق نیز راهی برای دستیابی به توسعه اقتصادی کشور خواهد بود و لذا در این زمینه باید با طرح و برنامه حرکت کنیم.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.