صاحبان قلم و هنر هویت و شناسنامه ما هستند

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

به مناسبت روز قلم

صاحبان قلم و هنر هویت و شناسنامه ما هستند

صاحبان قلم و هنر هویت و شناسنامه ما هستند
1398/4/19
12:43 1395


حجت الاسلام و المسلمین ولیزاده: وجود صاحبان قلم و هنر بیانگر خرد و اندیشه الهی و انسانی هستند که نشان از هویت و شناسنامه ما است.


به گزارش خبرنگار جام جم کرج به نقل از  روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان فردیس،به مناسبت دهه کرامت و نکوداشت روز قلم آیین تجلیل از هنرمندان و اهالی قلم از جمله استاد محمد حسین کتابچی تبریزی متخلص به علومی؛ ادیب و شاعر و غزل سرای بزرگ معاصر و از مفاخر استان البرز ، ساکن شهرستان فردیس به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، شورا شهرداری و معاونت فرهنگی شهرداری فردیس با حضور جمعی از مسوولان استانی ، شهرستان ، مدیران شهری و علاقه مندان به شعر ، اهل قلم و شهروندان در فرهنگ سرای ولایت برگزار گردید.
حجت الاسلام ولیزاده رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فردیس ، در ارتباط با اهمیت و قداست قلم، اظهار داشت : حرمت قلم به اندازه ای است که در کتاب آسمانی نیز بدان سوگند یاد شده است ، قرآن در این زمینه می فرماید ‘ ن و القلم و مایسطرون’ ، این اهمیت دادن به اهالی فکر و اندیشه قداست آن را گوشزد می کند تا بدانند چگونه از آن در مسیر حرکت بشریت به سمت پیشرفت و کمال بهره بگیرند .
وی با بیان اینکه  گرامیداشت این روزفرصتی برای تقدیر از استاد برجسته شعرهای آیینی و مذهبی استان البرز محمد حسین علومی و اهالی قلم، اصحاب فکر ، اندیشه و فرهیختگان استان فراهم شد و همچنین فرصتی برای توجه دادن افکار مردم و مسوولان به اهمیت تولید فکر و محتوا و توجه به کتاب به وجود آمد.
وی افزد:صاحبان قلم و نویسندگان در هر جامعه ای چون چراغ راه ، انسان را از رفتن در مسیر بیراهه باز می دارند و با تولید اندیشه به ارتقا آن جامعه کمک می‌کنند.
ولیزاده، اظهار داشت : تکریم از نویسندگانی که با در دست گرفتن قلم حوزه فرهنگ را با اندیشه های الهی و انسانی می سازند حایز اهمیت است و وظیفه همگان است که حرمت، منزلت و قداست قلم را ارج نهند و نه تنها با برگزاری آیین های تجلیل و قدردانی مجالی برای پاسداشت نویسندگان و فعالان عرصه فرهنگ و اندیشه فراهم کنیم بلکه برنامه های والاتری داشته باشیم زیرا اهالی قلم، بازگوکنندگان اندیشه و علم هستند که می توانند زیبایی نگارش و فرابینی دانش را در مسیر تعالی بشر با یکدیگر همگام سازند و اینگونه جایگاه قلم را پاس دارند و ارزش و عظمت آن را برای جامعه آشکار کنند در واقع اهالی قلم و هنرمندان شناسنامه و هویت ما هستند.
رییس اداره ارشاد شهرستان فردیس اذعان داشت : همه مسوولان وظیفه دارند از ظرفیت های فرهنگی و هنری موجود در راستای الگو سازی و جریان سازی در حوزه فرهنگ و هنر برای نسل جوان تلاش کنند و در جهت شناساندن مفاخر ارزشمند فرهنگی و هنری به جوانان گام بردارند.
ولیزاده در ارتباط با اهتمام ویژه مسوولان به زحمات بی شائبه اهالی قلم ، افزود: مسوولان فرهنگی سالهاست که برای پاسداشت از زحمات اهالی قلم برنامه های متنوعی برگزار می کنند اما خوب است بدانیم تکریم از این افراد را نباید تنها به یک روز و یک جشن خاص محدود کرد ، قطعا این مسوولان باید هدفی والاتر، که ایجاد انگیزه برای صاحبان خرد و اندیشه در تولید آثار ارزشمند است را دنبال کنند .
وی تصریح کرد: شهرستان فردیس دارای اساتید و بزرگان و ظرفیت های ارزنده فرهنگی و هنری و مذهبی است که می تواند هویت این شهرستان را در سطوح ملی و استانی در کشورمان مطرح کند.
ولیزاده اظهار امیدواری کرد: همچنان تلاش‌های خستگی‌ناپذیر این قشر ادامه یابد و تکلیف و دین خود را نسبت به مردم به بهترین نحو ادا کنند و مسوولان نیز در راستای تکریم و شناساندن آثار و هویت اهالی قلم، خرد و اندیشه به مردم و رفع مشکلات این قشر گام های موثرتری بردارند.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.