پاسداشت روز آزادی کبوترهای عاشق

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

آزادی کبوترهای عاشق

پاسداشت روز آزادی کبوترهای عاشق

پاسداشت روز آزادی کبوترهای عاشق
1398/5/22
12:43 1395

 مرداد سال 1369 روزی به یادماندنی برای ملت قهرمان ایران، مخصوصا خانواده های صبور اسرای جنگ تحمیلی یعنی آزادگان دلار در بازگشت به دامان پرمهر مام میهن است.

 


فرامرز ملاحسین تهرانی
26 مرداد سال 1369 روزی به یادماندنی برای ملت قهرمان ایران، مخصوصا خانواده های صبور اسرای جنگ تحمیلی یعنی آزادگان دلار در بازگشت به دامان پرمهر مام میهن است. الحق که مردان و زنان آزاده و ایثارگر بعد ازشهدای گلگون کفن، صاحبان اصلی انقلاب اسلامی هستند. حق بزرگی که عزیزان ایثارگر بر گردن تک تک ما دارند رسالتی عظیم را بر دوش همگان برای زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت گذارده تا به اهداف آن عزیزان در جهانی شدن فرهنگ و تمدن عدالت محور اسلام در سراسر جهان جامه عمل بپوشانیم.
امروز کمتر کوچه و خیابانی در کشورمان است که به نام شهید عزیزی نامگذاری نشده باشد و آنچه این غم غربت را برای ما قدری سبک و قابل تحمل می کند وجود نازنین ایثارگران و آزادگانی است که عصاره و آینه تمام نمایی از فضایل و خوبی های شهدای عزیزمان می باشند. به راستی کیست که با دیدن قامت زخم خورده و مصدوم عزیزانی که سالهای جوانی شان را در راه حراست و حفاظت از مرزها و نوامیس این مردم مجاهده کرده و در اسارتگاه دژخیمان بعثی با صبر واستقامت پولادین خود، ندای حق طلبی و آزادگی مردم دلاور ایران را به گوش جهانیان رساندند، سر تعظیم فرود نیاورد و از عمق جان به وجود نازنین آنان غبطه و حسرت نخورد.
این روزها سالگرد بازگشت آزادگان سلحشور به کشورمان می باشد. رقمی نزدیک به 44 هزار رزمنده مجاهد که سالها در اسارتگاه دشمن بعثی و دور از وطن، آیتی از صبر و مقاومت در سخت ترین روزهای مبارزه ملت قهرمان پرور ایران با استکبار جهانی بودند. قهرمانانی که با ورود به میهن، نسیم عطرآگین و باطراوت شهدای مظلوم دفاع مقدس را درهوای وطن پاشیدند و چشم امام و امت را به نور وجود شریف خویش روشن ساختند.
سهم استان البرز از بوستان سرسبز دفاع مقدس، تقدیم 800 آزاده سرافراز درکنار صدها شهید و جانباز در جنگ تحمیلی است. آزادگان دیروز و شاهدان رشید امروز که با حضور سبزشان در سایه سار یاد و نام شهدا، نظاره گر رفتارها و اعمال و گفتار ما در پاسداری از حریم مقدس آرمانهای انقلاب هستند و میزان و معیاری برای خلوص نیت ما در پاسداری از حریم ارزشهای انقلاب اسلامی.
در بخشی از پیام سیدحمید طهایی استاندارمحترم استان البرز به مناسبت سالگرد بازگشت آزادگان به کشورآمده است: «بزرگمردانی که برای عزت، سربلندی و امنیت و دفاع از کیان دیانت و سرزمین خویش پای بر ورطه خطر نهادند و جان بر کف گرفتند و سالها را در بندهای اسارت سفاک ترین دشمنان این ملک و ملت تجربه کردند، دِینی عظیم برما دارند که کمترین آن پاسداشت روز آزادی شان است».

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.