اخبار

 آخرین اخبار 

گزارش کامل مراسم روز خبرنگار در بیمارستان مریم

 گزارش کامل مراسم روز خبرنگار در بیمارستان مریم
1398/5/26


روز خبرنگار، روزی است که به نام شهید زینت داده شده است، شهدایی که خون خود را نثار انقلاب اسلامی کرده اند. می دانیم که شهید زنده است و باید این را هم بدانیم که اگر عکسی از شهیدان بر دیوار نصب کرده ایم، آن ها ناظر اعمال ما هستند.


خبرنگار جام جم البرز: بیمارستان مریم در روز خبرنگار میزبان دکتر کریم(رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز) ، ناصر مقدم ( مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز)، عوامل بیمارستان و دکتر صلاح الدین دلشاد ( رئیس و موسس بیمارستان مریم) بود.
دکتر دلشاد در این مراسم ضمن تبریک به خانواده بزرگ رسانه در استان البرز، گفت: این برنامه به منظور قدرشناسی از خدمات خبرنگاران برگزار شده است.
ایشان ادامه داد: پیشرفت کشور فقط حاصل زحمات مسئولین نیست، بلکه اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشیدن و رساندن اطلاعات روز به سمع مسئولین، فرهیختگان و کارشناسان نیز نقش مهمی در این پیشرفت دارد.
دکتر دلشاد  در ادامه افزود: خبرنگاران در عرصه‌های مختلف به نوعی ایثارگری می‌کنند. من در ایام جنگ خبرنگاران را فراموش نمی‌کنم که خبرنگاران با فداکاری‌ها و با خبرهای خود هم روحیه مردم و هم روحیه رزمندگان را حفظ و روحیه دشمن را تضغیف می‌کردند.

بر اساس این گزارش دکتر حسین کریم- رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز- در ادامه این مراسم ضمن تبریک روز خبرنگار به اهالی رسانه ، این گونه مطرح کرد: رسانه پل بسیار مهمی بین مردم و مسئولین است. این پل اگر خراب شود، فاصلۀ زیادی بین مردم و مسئولین ایجاد می‌شود. پس این پل برای هر دو طرف بسیار مهم بوده و اگر نباشد شاهد اتفاقات بدی خواهیم بود.
دکتر حسین کریم در مراسم قدردانی از اصحاب رسانه  با اشاره به نقش مؤثر اصحاب رسانه در دنیای امروز گفت: رسانه می‌تواند به عنوان بازوی قدرتمند مدیران، کارهای بزرگی انجام دهد.
 با این وجود ممکن است برخی مواقع مشکلاتی میان این دو حس شود. آفت‌هایی را که ممکن است در برخی مسئولان وجود داشته باشد، نمی‌توان کتمان کرد و این موضوع باید از طرف رسانه‌ها پیگیری و آفت‌زدایی شود. از طرف دیگر ممکن است رسانه هم دچار آفت‌زدگی‌هایی باشد. بنابراین باید این موارد را بررسی کرد، تا متوجه شد چه مشکلاتی میان مسئولان و اصحاب رسانه وجود دارد.
دکتر کریم در بخشی از سخنان خود یادآور شد: وی ادامه داد: ما باید حتماً به دنبال شفاف‌سازی باشیم و نباید از پاسخگویی بترسیم. این را اصحاب رسانه می‌توانند از ما بخواهند، اما این در صورتی رخ می‌دهد که یک اعتماد دو طرفه بین رسانه و مسئولین باشد.
رییس  دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به عملکرد خوب خبرنگاران گفت:   بخش دیگری که برای البرز بسیار مهم است مجمع خیرین سلامت است؛ چراکه با توجه به رکود اعتباری که در کشور وجود دارد، این بخش بسیار کمک کننده خواهد بود. بنابراین مجمع خیرین خیلی می‌تواند به کار بیاید.
کریم در بخش پایانی سخنان خود این گونه اظهار کرد:  امروز تعداد خَیرین کم نیست؛ به همین دلیل از رسانه‌ها می‌خواهیم در فعال کردن این ظرفیت کمک کنند.

http://Maryamhospital.ir

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.