رسانه ها خبر را به قدرت تبدیل کنند

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

نماینده ولی فقیه در استان البرز:

رسانه ها خبر را به قدرت تبدیل کنند

رسانه ها خبر را به قدرت تبدیل کنند
1398/5/22
12:43 1395


جام جم البرز، آیت الله حسینی همدانی نماینده ولی فقیه در استان البرز با جمعی از خبرنگاران و اصحاب رسانه های مکتوب وغیر مکتوب به مناسبت روز خبرنگار دیدارکرد.


به گزارش خبرنگار جام جم البرز، آیت الله حسینی همدانی در این دیدار ضمن تسلیت شهادت امام محمدباقر(ع )،گفت : روز 17مرداد سالروز شهادت محمود صارمی،  خبرنگاری است که مجاهدانه در این عرصه وارد شد وبرای اعتلای این مسیر خون خود را تقدیم نمود .
نماینده ولی فقیه در استان البرزبیان داشت:  همه باید درمسیرتربیت اسلامی قدم بردارند . یک قلم مسئولیت شناس ودغدغه مندکه در مقابل کژی ها باصلابت ومستدل ایستاده ، وروشن گری کرده است واز ارزش های دینی، انسانی  وانقلابی با صلابت وشجاعت دفاع می کند خیلی تاثیر گذار است ونقش اساسی درسعادت وشقاوت افراد واجتماع  دارد.  
آیت الله حسینی همدانی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در مورد رسانه ها اظهارداشت : ایشان مجموعه مطبوعات کشور را به سه قسم معاندین ، بی تفاوت ها ، وواقع بینانه تقسیم نموده اندکه مطالعه ومراجعه به آن مطالب را به شما توصیه می نمایم .
امام جمعه کرج افزود: ترویج دین وانقلاب توسط رسانه ها مهم است وباید هردو باهم صورت گیرد . حفظ وحدت ویکپارچگی،  دوری از تنش ودودستگی، تقویت بصیرت وفرهنگ عمومی مردم ازنقش های اساسی رسانه هاست . نماینده ولی فقیه با اشاره به رسالت خبرنگاران گفت : رساندن پیام حق ، رسالت بزرگی است و بخاطر ارتباط با طبقات مختلف مردم ، وظیفه اهل رسانه سنگین تر است وباید دقت ، صراحت ، صداقت ، شجاعت وامانت داشته باشند.
وی با مهم دانستن نقش فرهنگ گفت :  هرنهادی که بخواهد در جامعه اثر گذار باشد باید کارفرهنگی انجام دهد . حتی تولید کنندگان وفعالان اقتصادی باید بتوانند بر ذهن مخاطب اثر بگذارندتا فروش محصول داشته باشند، پس تبلیغات می کنندوتبلیغات یک کار فرهنگی است.در آستانه انتخابات نیز به این شکل است که افراد بر ذهن مخاطبان اثر می گذارند تا به او رای بدهندوبر باور افراد تاثیر می گذارند تا رای بیاورندودر جایگاهی که می خواهند قراربگیرند  .
 آیت الله حسینی همدانی با تاکید بر ارزش ها وباورها ادامه داد: اگرباورها تغییر کندارزش ها نیز تغییرخواهد کرد . کسی که از فرهنگ دینی وانقلابی وارزش ها  می توانددفاع کندوحقایق را درست به جامعه القا کند رسانه هاهستند .
 نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به برخی گلایه های اصحاب رسانه در حوزه اطلاع رسانی بیان داشت : شفاف سازی ومطالبه گری با امید داشتن منافاتی ندارد البته اگرخط قرمز ها را رد نکنیم . اگر من در خطبه های نماز جمعه  اسم کسی را که به بیت المال دست درازی کرده به صراحت بگویم ودستگاه های ذیربط باآن برخورد کنند آیا این امید آفرین نخواهد بود؟آیا مردم رضایت نخواهند داشت ؟
وی باابراز تاسف از برخوردرسانه های استان در تبیین اخبار ادامه داد:  من با رصد رسانه های استان می بینم که خبر را به قدرت تبدیل نمی کنید.رسانه هاسعی کنند مطالب رابه قدرت تبدیل کنند.متاسفانه در استان البرز بر مطالبی که در نماز جمعه یا جلسات دیگرگفته می شود  یاداشت یا مقاله ای نمی نویسند وحرف های خوب را به قدرت تبدیل نمی کنند اما استان های دیگر همان مطالب را به قدرت برای خودشان تبدیل می کنند . مطالبه ودنبال کردن مطالب مهم است واین رسالت مهم رسانه هاست.
آیت الله حسینی همدانی با اشاره به انتخابات پیش رو اظهار داشت : تا برگزاری انتخابات من شرایط ومعیارها رامکرر اعلام می کنم و می گویم: کسی که تخلفاتی داشته است برای انتخابات آینده مناسب نیست. مقاله نویسی رسانه ها و نقد گفتمانی آن ها باعث روشنگری افکارعمومی خواهد شد.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.