ارتقا دانش فن آورانه از وظایف مهم فابا

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

در مراسم افتتاح اولین مرکز فابا دراستان البرز مطرح شد:

ارتقا دانش فن آورانه از وظایف مهم فابا

ارتقا دانش فن آورانه از وظایف مهم فابا
1398/5/22
12:43 1395


خبرنگار جام جم البرز، مراسم افتتاحییه  اولین نمایندگی فابا(فرهنگ سازی،آموزش، بانکداری الکترونیکی)در استان البرزبا حضور مسئولین،مدیران ملی ، استانی و صاحبان مشاغل نو در تالار میلاد شهرداری کرج برگزار گردید.


به گزارش خبرنگار جام جم البرز، دراین مراسم دکتر محمود اسماعیلی مدیر مرکزفابای استان البرز گفت: امروزشاهد افتتاح اولین دفتر نمایندگی مرکز فابادر استان البرزهستیم. .
وی همچنین با اشاره به دوره گذر از بانکداری سنتی به سیستمی گفت: سیستم بانکداری سیستمی جای خود را به سیستم الکترونیکی داده است و در حال حاضر به سمت بانکداری دیجیتال می رود که باید برای شرایط آن مهیا بود.
محمود اسماعیلی در ادامه اظهار داشت: یکی از مراجع ذیصلاح،  توانمند و قوی درکشور برای کمک به بانکها جهت رسیدن به بانکداری دیجیتال مرکز فابا می باشد که این مرکز یک مرکزکاملا تخصصی است که می تواند مشاوره های بسیاری در تمام حوزه های بانکداری به سیستم بانکی کشور ارائه نماید.
از دیگرسخنرانان این مراسم محمد مراد بیات مدیر عامل مرکز فابا بود که او نیز با اشاره به شرایط اجتماعی و نوع دیدگاه افراد جامعه به زندگی و شرایط آینده گفت: دنیای آینده دنیای فن آوری است و فن آوری پایه و اساس توسعه هر جامعه ای خواهد بود.
وی با ابراز تاسف از شرایط موجود برخی صنایع مانند صنایع خودرو سازی افزود: ما در صنعت خودرو سازی چون فقط فن آوری را وارد کشور کردیم پیشرفتی نداشتیم در صورتی که بایدبه انتقال دانش و فن آوری روی بیاوریم و ارتقا دانش فن آورانه از وظایف مهم فابا می باشد.
در ادامه سردار جلالی معاون سازمان پدافندغیر عامل کشور نیز طی سخنانی با انتقاد از رفتار وعملکردبرخی مدیران وکارشکنی آنها درپیشرفت طرح ها گفت : دراجرای پروژه ها ضعف های کارشناسی وجود دارد و بیشترطرح ها با اشکالات زیادی اجرا می شود که به محیط زیست واقتصادضربه های سنگینی وارد می کند. با تمام این مشکلات وسختی ها بایدباتلاش وجدیت رو به جلو حرکت کرد وپیشرفت در طرح های رویان ، اتمی ، موشکی و... را باید الگویی برای سایر برنامه ها قرارداد .
.سردار جلالی در پایان گفت : فابا در بحث اشتغال زایی  ،کار آفرینی وتوسعه فن آوری در کشور مهم وتاثیر گذار است وامیدوارم این روند ادامه داشته باشد .  
رحیم بنا مولائی رییس اتاق بازرگانی استان البرز نیزبا حضور در این مراسم گفت :برای توسعه فن آوری ودولت الکترونیک باید شفافیت وجود داشته باشد که متاسفانه ما از شفافیت گریزان هستیم .
وی با انتقاد از عدم حضور بخش دولتی دراین مراسم ادامه داد : با وجود یک نگاه شفاف می توان تغییرات  واصلاحات مورد نظر را انجام داد . وجود رانت واختلاس ناشی از عدم شفافیت ونبودن قوانین شفاف در این حوزه است .
 بنا مولایی با انتقاد شدید از بازی با کلمات توسط برخی مسئولین ومدیران این نوع رفتار را باعث هدر رفت سرمایه ها وانرژی افراد جامعه دانست واظهار داشت : اصلاح درقوانین صادراتی ،ساختارهای اقتصادی ، برنامه های تولیدی وارائه راهکارهای نوین به همراه مسئولیت پذیری به وضعیت اقتصادی کمک زیادی خواهد نمود .

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.