اخبار

 آخرین اخبار 

مهندس مجتبی نیک زاد، مدیر عامل شرکت دانش بنیان آریا شیمی شریف عنوان کرد:

نهادینه سازی صحت و دقت در تجزیه کمی، کیفی و آنالیز مواد

نهادینه سازی صحت و دقت در تجزیه کمی، کیفی و آنالیز مواد
1398/5/22

تحقیق و پژوهش از پایه های مهم پیشرفت و توسعه هرکشوری است. تمام علوم وصنایع برای ادامه راه علمی و صنعتی خود نیازمند استفاده از تحقیقات محققین و نتایج بررسی های آنها هستند.

 

جام جم البرز- تحقیق و پژوهش از پایه های مهم پیشرفت و توسعه هرکشوری است. تمام علوم وصنایع برای ادامه راه علمی و صنعتی خود نیازمند استفاده از تحقیقات محققین و نتایج بررسی های آنها هستند. ایجاد و راه اندازی شرکت های دانش بنیان از ضروریات این امر می باشد.خوشبختانه چند سالی می باشد که این حرکت در کشور ما آغازشده است . توجه وحمایت بیشترازشرکت های دانش بنیان به این حرکت شتاب بیشتری می بخشد. شرکت آریا شیمی شریف نمونه ای موفق از شرکتهای دانش بنیان است . خبرنگارجام جم البرز گفتگویی با مهندس مجتبی نیک زاد مدیر تحصیلکرده، باانگیزه، تلاشگرو کارآفرین این شرکت انجام داده است که ما حصل آن را در ذیل می خوانیم :
در رابطه با مجموعه فعالیت های خود توضیح دهید.
شرکت دانش بنیان آریاشیمی شریف بعنوان یک شرکت فرا آزمایشگاهی در حوزه انتقال دانش فنی و فرمولاسیون و تجزیه کمی و کیفی و آنالیز مواد مشغول به فعالیت می باشد. خدمات ارائه شده توسط این شرکت  به صنایع تولیدی، معدنی، زیست محیطی، اساتید دانشگاه ها، دانشجویان مقاطع دکترا، و ارشد  ، آب و فاضلاب و  ...می باشد. این شرکت با استفاده از متد های روز دنیا و بادر اختیار داشتن تجهیزات تخصصی مطابق و متناسب با استانداردهای جهانی از قبیل دستگاه های   ICP OES و Atomic Absorption spectrometer   با اتکا به پرسنل مجرب خود و با ارائه خدمات آنالیز و با انتقال تجارب علمی و فنی نقش مهمی در حمایت از صنایع تولیدی ملی داشته و امید است  سهمی  در رشد و ارتقاء آنها داشته باشد.

آیا مجموعه شما مجهز به دستگاه های روز دنیا می باشد؟
از جمله دستگاه هایی که داریم ICP OES می باشد. که یکی از بروزترین دستگاه های است که در زمینه ی تجزیه ی مواد استفاده می شود و علاوه بر دستگاه ICP OES دستگاه اتمیAtomic Absorption spectrometer   که جزمدرن ترین ها در آنالیز مواد هستند در مجموعه ما وجود دارد. نکته ی مهم و قابل توجه که این دستگاه ها را شاخص می کند، مهارت استفاده از این دستگاه ها می باشد ،چرا که این دستگاه ها در بخش های دولتی هم وجود دارند اما مهارت استفاده از آنها را ندارند اما کاری که در مجموعه ما انجام میشود ارزشی  است که نیروی انسانی به این دستگاه ها می دهند است.
از شاخصه هایی که مجموعه شما را از دیگر همکارانتان متمایز می کند چیست؟
ویژگی های مجموعه ما در این است که رضایت مشتری را پایش می کنیم چرا که با در اختیار قرار دادن فرم هایی آنها را ارزیابی می کنیم و از طرف شبکه ی آزمایشگاهی هم این رضایتمندی ارزیابی می شود که چه تعداد از مشتریان ما رضایت دارند. که این ویژگی بارزما با سایرین است و در رابطه با انالیز یکی از چالش های که وجود دارد زمان است که مجموعه ما با استفاده از تکنیک هایی که به کار برده است زمان را بسیار کم کرده که کمک شایانی به محقق می کند.
زمان برای محققین بسیار اهمیت دارد که سرعت در آنالیز به فرآیند فعالیت آنها سرعت می بخشد.
ما در مجموعه سعی داریم که صحت و دقت را در نتایج نهادینه کنیم به طوری که مراجعه کنندگان ما می توانند نتایج آنالیز های خود را برای صحه گذاری نتایج به مراکز بین المللی هم ارسال کنند.
از اقداماتی که دولت جدید برای شرکت های دانش بنیان انجام داده به چه موردی میتوان اشاره کرد؟
در دولت جدید به خصوص در 4 سال اخیر یک صندوقی با عنوان نوآوری و شکوفایی ایجاد شد که این عمل از طرف مدیریت علمی فناوری ریاست جمهوری تاسیس شده و بسیار موثر واقع شده و کمک شایانی به شرکت های دانش بنیان کرده است که نیرو محرکه و پیشران دانش فنی هستند و باعث کسب اطلاعات جدید در کشور می شود لذا از این ایده به عنوان یک اتفاق خوب یاد می کنیم و کمال تشکر را داریم.
لطفا راه های ارتباطی خود را بیان بفرمایید.
شماره تماس:02632742885
تلفکس: 02632742893
آدرس سایت: www.ariyachem.com
پست الکترونیکی: ariya_chem@yahoo.com و info@ariyachem.com
آیدی تلگرام :@ariya_chem_sh
کانال تلگرام: @ariya-chem
آدرس:چهار راه کارخانه قند – رو به روی درب کارخانه قند- پلاک 108 - ساختمان اشکوری – طبقه 6- واحد 17-واحد 9

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.