برگزاری دعای عرفه در 20 امامزاده البرز

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه البرز

برگزاری دعای عرفه در 20 امامزاده البرز

برگزاری دعای عرفه در 20 امامزاده البرز
1398/5/22
12:43 1395


مدیرکل اوقاف و امور خیریه البرز : مراسم پرفیض دعای عرفه در ۲۰ امامزاده شاخص این استان برگزار شد.


به گزارش خبرنگار جام جم البرز به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، مرکز البرز؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی دشتکی، ضمن تبریک فرارسیدن روز عرفه و عید سعید قربان گفت: عرفه یکی از شاخص‌ترین مناسبت‌هایی است که در فرهنگ دینی ما به‌عنوان نماد ارتباط معنوی با خداوند متعال، حرکت در مسیر عبودیت و تسلیم شدن تام و تمام بنده ‌مقابل پروردگار شناخته شده است.
مدیرکل اوقاف البرز با اشاره به اینكه عرفه، روز معرفت، روز زدودن قلب از غبار گناه و روز خدا و خدایی‌شدن است، افزود: در معارف اسلامی بر عبادت و نیایش و طلب مغفرت در روز عرفه بسیار سفارش شده است و شب و روز آن از ایام متبرك در اسلام به شمار می‌رود.
دشتکی همچنین فلسفه روز عرفه را افزایش آگاهی، شناخت و بصیرت دینی عنوان کرد و گفت : درباره نامگذارى این صحرا به عرفات نکاتى گفته شده که شناخت آدم و حوا از یکدیگر در این ناحیه، انجام اعمال حج به آدم یا ابراهیم(ع) در صحراى عرفه و شناخت حاجیان از همدیگر در این مكان از جمله نكات مطرح شده در مورد صحرای عرفات است.
مدیرکل اوقاف البرز همچنین به فرا رسیدن عید قربان اشاره كرد و گفت : مهم‌ترین پیام عید قربان ایثار، فداكاری، گذشت، وحدت، اطاعت فرزند از والدین و اطاعت فرمان پروردگار توسط بندگان است.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.