صادرات ۵۰۰ میلیون دلار کالا از البرز تا پایان سال

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

توسعه صادرات غیرنفتی؛

صادرات ۵۰۰ میلیون دلار کالا از البرز تا پایان سال

صادرات ۵۰۰ میلیون دلار کالا از البرز تا پایان سال
1398/6/13
12:43 1395


معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز گفت: تا پایان مرداد، حدود ۲۰۰ میلیون دلار کالا از استان صادر شده است که این رقم تا پایان امسال به ۵۰۰ میلیون دلار می رسد.


به گزارش خبرنگار جام جم البرز به نقل از  خبرگزاری صدا و سیما، مرکز البرز؛ جهانگیر شاهمرادی در نشست توسعه صادرات غیر نفتی استان گفت: در شرایط کنونی که صادرات نفت با مشکلاتی مواجه شده، تمرکز اصلی دولت بر توسعه صادرات غیر نفتی معطوف شده است.
وی ادامه داد: البرز به واسطه اینکه تعداد زیادی بنگاه و واحدهای تولیدی و صنعتی را در خود جای داده، ظرفیت خوبی برای صادرات غیرنفتی دارد که از طریق آن می‌تواند مقادیر زیادی ارزآوری داشته باشد.
وی افزود: هر قدر صادرات غیرنفتی خود را افزایش دهیم، به تحقق اقتصادی که به نفت وابستگی ندارد نزدیک‌تر شده و مسیر توسعه را با سرعت بیشتری طی می‌کنیم.
شاهمرادی با اشاره به وضعیت صادرات غیرنفتی استان در سال جاری گفت: تا پایان مرداد ماه، در مجموع 200 میلیون دلار صادرات غیرنفتی از استان انجام شده که 55 میلیون دلار آن از گمرک پیام و مابقی از گمرکات سایر استان‌ها بوده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز در ادامه بر ضرورت راه اندازی پایانه صادراتی استان تاکید کرد و افزود: با راه اندازی این پایانه، توسعه اقتصادی استان با سرعت بیشتری محقق و مشکلات تولیدکنندگان برای صادرات کالاهایشان کمتر می‌شود.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر