درخشش غرفه فرش دستبافت «نمایی » در نمایشگاه فرش تهران

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

نمایشگاه

درخشش غرفه فرش دستبافت «نمایی » در نمایشگاه فرش تهران

درخشش غرفه فرش دستبافت «نمایی » در نمایشگاه فرش تهران
1398/6/13
12:43 1395

 

یکی از قدیمی ترین واصیل ترین هنر ایرانیان فرش دستبافت ایرانی است . اقوام مختلف ایرانی فرش هایی زیبا، منحصر به فرد با طرح های متنوع ، برگرفته از فرهنگ، ومحیط زندگی  خودمی بافند که چشم هر بیننده خوش ذوق وهنر دوستی را خیره می کند.


خبرنگار جام جم البرز: یکی از قدیمی ترین واصیل ترین هنر ایرانیان فرش دستبافت ایرانی است . اقوام مختلف ایرانی فرش هایی زیبا، منحصر به فرد با طرح های متنوع ، برگرفته از فرهنگ، ومحیط زندگی  خودمی بافند که چشم هر بیننده خوش ذوق وهنر دوستی را خیره می کند. کیفیت وزیبایی فرش دستبافت ایرانی واستفاده بافندگان از مواد اولیه طبیعی ومرغوب با طرح ونگار خاص ایرانی  علاقه مندان زیادی در کشورهای مختلف پیدا نموده است .  تجارت فرش دستبافت در اقتصاد ایران جایگاه ویژه دارد. توجه و حمایت  مسئولین از بافندگان وفعالان این حوزه به بهبود شرایط اقتصادی وصادرات بیشتر فرش دستبافت کمک شایانی خواهد نمود.  برگزاری نمایشگاه بین المللی فرش دستبافت ایرانی انگیزه ای شد تا با یکی از پیشکسوتان ونخبگان این صنعت به گفتگو بنشینیم . برای ما جالب بود که استقبال از غرفه فرش های تولیدی «نمایی» در این نمایشگاه هم کم نظیر بود. در مصاحبه ذیل علت این امر را جویا شدیم :     

              

لطفاً خودتان را معرفی نمایید؟
رضا نمایی و63  سال دارم . از 16 سالگی وارد بازار کار شدم . حدود 48 سال است که در کار خرید وفروش فرش وفعالیت های مرتبط با این حوزه هستم .
علت موفقیت خود را در این شغل چه می دانید؟
تلاش وپشتکار داشتن در هر شغلی مهم وضروری است . هر کسی که تلاش بیشتری داشته باشد قطعاً موفق خواهد شد . بنده نیز با تمام سختی ها تلاش زیادی انجام داده ام وهمیشه با پشتکار در راه موفقیت گام برداشته ام .البته تجربه را نباید فراموش کرد چون در این شغل داشتن تجربه حرف اول را می زند .
  در مجموعه خود بیشتر از فرش های کدام منطقه استفاده می کنید ؟
فرش دستبافت ایرانی اولین وبهترین نوع فرش در سراسر جهان است  که در بافت ، نقش ، رنگ ، رج و.... حرف اول را در دنیا می زند . نقش ونگار فرش بازگوکننده هویت آن است ، به عنوان نمونه فرش اصیل خراسان(شمالی ، رضوی وجنوبی) دارای نقش های ترنج ، افشون ، کاسه ، کوزه ، علیپور و.... می باشد . البته نقش با استفاده از رنگ طبیعی چشم نوازتر خواهد بود .   فرش هایی که مجموعه ما عرضه می کند عمدتاً فرش های دستبافت هنرمندان خراسانی است .البته از مناطق دیگرکشور نیز فرش دستبافت داریم که با توجه به نیاز وسلیقه مشتریان فرش مورد نظر را به آن ها ارائه می نماییم .
دولت در جهت حمایت از صادرات فرش دستبافت چه کارهایی باید انجام دهد ؟
با توجه به سال رونق تولید باید بگویم که تولیدفرش به صادرات وابسته است . پس دولت باید به صادرات فرش دستبافت اهمیت بدهد واز صادر کنندگان حمایت کند . تشویق وحمایت از صادر کنندگان درتحقق این امر ضروری است . دولت با در نظر گرفتن  جوایز صادراتی ومشوق های دیگرمی تواند به صادر کنندگان انگیزه بیشتری برای صادرات بدهد . متاسفانه مجموعه ما از  سال 84  هنوز جایزه صادراتی خود را دریافت ننموده است وچندین سال است که پیگیری می کنم اما هنوز نتیجه ای نگرفته ام . این روند به روحیه وعزم صادر کنندگان آسیب می زند .   
خرید از مجموعه شما به چه صورت می باشد ؟
خریداران محترم می توانند از طریق ارسال عکس ، تلفنی ویا حضوری خرید نمایند و پس ازارسال عکس فرش مورد درخواست ، مشتری کیفیت را ملاحظه نموده در صورت تایید فرش برایشان ارسال می گردد .
در پایان اگر مطلبی ناگفته دارید بیان کنید ؟
فرش ایرانی همیشه اولین بوده وخواهدبود وتوصیه می کنم مردم حتماً فرش دستبافت خریداری نمایند.  

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر