کاهش زمان صدور مجوزها در بخش کشاورزی

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان البرز

کاهش زمان صدور مجوزها در بخش کشاورزی

کاهش زمان صدور مجوزها در بخش کشاورزی
1398/6/14
12:43 1395


مهندس سید مجید موسوی رئیس سازمان جهادکشاورزی استان البرز ازکاهش فرآیندهای اداری با هدف تسهیل صدور مجوزها در بخش کشاورزی خبرداد.


خبرنگار جام جم البرز: رئیس سازمان جهادکشاورزی استان البرز با بیان اینکه این کار در راستای شفافیت و اصلاح روند صدور مجوزها و تسهیل فرآیندهای اداری صورت می گیرد؛ افزود: کلیه استعلام ها توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان البرز از طریق سیستم اتوماسیون اداری و بدون مراجعه متقاضی به واحدهای استعلام شونده انجام می شود. وی تأکید کرد: پاسخ های استعلام از دستگاه های استعلام شونده به سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان البرز واصل و پس از تکمیل استعلام ها، پرونده متقاضی به سازمان جهاد کشاورزی استان ارسال می شود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان البرز با بیان اینکه این کار در راستای شفافیت و اصلاح روند صدور مجوزها و تسهیل فرآیندهای اداری صورت می گیرد؛ افزود: کلیه استعلام ها توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان البرز از طریق سیستم اتوماسیون اداری و بدون مراجعه متقاضی به واحدهای استعلام شونده انجام می شود. وی تأکید کرد: پاسخ های استعلام از دستگاه های استعلام شونده به سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان البرز واصل و پس از تکمیل استعلام ها، پرونده متقاضی به سازمان جهاد کشاورزی استان ارسال می شود.
موسوی با اشاره به صورتجلسه سومین نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان البرز مورخ 9/4/97 اعلام کرد: بر اساس این صورتجلسه، سازمان جهاد کشاورزی استان جایگزین کارگروه دبیرخانه کمیسیون زیربنایی استان گردیده و تفویض اختیار انجام شده است. وی در ادامه افزود: پرونده های ارسالی به جهاد کشاورزی استان، بدون طرح در کمیسیون زیربنایی استانداری مستقیماً به فرمانداری ها و بخشداری ها ارسال می شود و برای صدور مجوز ساخت توسط فرمانداریها و بخشداری ها، مجوز جهاد کشاورزی استان مبنای عمل قرار می گیرد.
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان البرز با اشاره به اینکه برای صدور مجوز ساخت، دو حوزه جایگاه تولید و ابنیه توسط نظام مهندسی کشاورزی از هم تفکیک شده اند؛ اظهار داشت: نظارت تخصصی برای طراحی و ساخت واحدهای تولیدی بخش کشاورزی برعهده ناظران نظام مهندسی کشاورزی است و نظارت بر ابنیه برعهده نظام مهندسی ساختمان می باشد. وی در پایان از اعمال تخفیف ویژه برای عوارض واحدهای تولیدی از سوی شهرداری ها خبر داد و تصریح کرد: مطابق توافق بعمل آمده با معاونت فنی و عمرانی استانداری البرز، تخفیف ویژه برای عوارض واحدهای تولیدی استان اعمال می شود.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.