افتتاح نیروگاه خورشیدی شرکت آبفای استان کرمانشاه

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

در چارچوب قرارداد پژوهشی با پژوهشگاه مواد و انرژی صورت گرفت:

افتتاح نیروگاه خورشیدی شرکت آبفای استان کرمانشاه

 افتتاح نیروگاه خورشیدی شرکت آبفای استان کرمانشاه
1398/6/16
12:43 1395


نیروگاه خورشیدی شرکت آبفای استان کرمانشاه در چارچوب قرارداد پژوهشی پژوهشگاه مواد و انرژی و شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با ظرفیت نامی 16 کیلووات، با حضور مدیران عامل صنعت آب و برق استان مورد بهره‌برداری رسمی قرار گرفت .


به گزارش خبرنگار جام جم البرز به نقل از  روابط عمومی پژوهشگاه، مراحل تکمیل این نیروگاه شامل امکان‌سنجی، طراحی و اجرا تحت هدایت اعضای هیات علمی پژوهشکده انرژی پژوهشگاه مواد و انرژی؛ دکتر ابوالفضل پوررجبیان، دکتر مازیار دهقان و دکتر سعید رهگذر به انجام رسیده است.
این پروژه تحقیقاتی بخشی از مطالعات کلان فنی و اقتصادی پژوهشگاه مواد و انرژی در راستای تحقق تصویب‌نامه هیات وزیران مبنی بر الزام تأمین 20 درصد از برق مصرفی وزارتخانه‌ها، مؤسسات و شركت‌هاي دولتي و نهادهاي عمومي غيردولتي از انرژی‌های تجدیدپذیر، می‌باشد.
گفتنی است، پیشتر نیز در راستای مصوبه خرید تضمینی برق تجدیدپذیر از مشترکین خانگی توسط وزارت نیرو، یک واحد نیروگاه خورشیدی خانگی به‌عنوان نمونه‌ای از بازار هدف بخش خصوصی با ظرفیت نامی 5 کیلووات در شهر اصفهان و با نظارت اعضای هیات علمی پژوهشکده انرژی این پژوهشگاه مورد طراحی و اجرا قرار گرفته است.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.