برگزاری نمایشگاه عکس محرم در فرهنگسرای بوستان ولایت فردیس

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

فرهنگسرای بوستان ولایت

برگزاری نمایشگاه عکس محرم در فرهنگسرای بوستان ولایت فردیس

 برگزاری نمایشگاه عکس محرم در فرهنگسرای بوستان ولایت فردیس
1398/6/16
12:43 1395

 

فرهنگسرای بوستان ولایت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان فردیس به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم نمایشگاه عکس عاشورا از آثار هنرمندان عکاس را برگزار کرده است.


 
به گزارش خبرنگار جام جم البرز به نقل از  روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان فردیس ، نمایشگاه عکس محرم در ایام محرم وشهادت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران با وفای ایشان به منظور ماندگاری نهضت بزرگ عاشورا و گسترش فرهنگ عاشورایی برپا شده است.
در این نمایشگاه ٢٠ تابلو عکس در ابعاد مختلف با محوریت محرم و عاشورا، تعزیه خوانی، عزاداری امام حسین (ع) و ... به نمایش گذاشته شده است.
نمایشگاه  عکس « عاشورا » روایت نگاه عکاسانی است که تلاش کرده اند که در وسعت زیبایی های نشات گرفته از کربلای زینب(س) را به روایت تصویر بیان کنند.
حجت الاسلام حمید رضا ولیزاده، رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان فردیس با بیان اینکه درس‌های عاشورا را باید درست فهمید و به یکایک آن عمل کردگفت: عاشورا به ما درس می‌دهد که برای حفظ دین باید فداکاری کرد و در راه قرآن از همه چیز گذشت.
وی گفت :عاشورا تنها یک روز، یک واقعه و یک حماسه نیست، عاشورا فرهنگی جاودان و نقشه راهی به سوی سعادت و جاودانگی است، راهی که بزرگان دین اسلام برای حفظ عزت و شرف مسلمانان از این راه رفته اند و در برابر ظلم ایستادگی کرده اند.
وی واقعه ی عاشورا  را درسی بزرگ دانست ، برای آنان که عبرت آموزند ، تا بدانند ظلم هیچ گاه پایدار نیست و رهروان ظالمان عاقبتی نیک نخواهند داشت.عاشورا قیامی به بلندای تاریخ اسلام است، که تمامی انسانها را از هر دین و آیینی به حیرت واداشته و سرمشق بسیاری از نبردهای بزرگ بشریت شده است.
نمایشگاه عکس محرم سه شنبه ١٢ شهریور ماه در نگار خانه فرهنگسرای بوستان ولایت گشایش یافت و تا ٢٥ شهریورماه از ساعت ١٠صبح تا ١٦ پذیرای عموم علاقمندان است.

 

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.