ترس دشمنان از اشاعه فرهنگ حسینی

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

امام جمعه شهر ماهدشت:

ترس دشمنان از اشاعه فرهنگ حسینی

ترس دشمنان از اشاعه فرهنگ حسینی
1398/6/16
12:43 1395


خطیب نماز جمعه ماهدشت: دشمنان از اشاعه فرهنگهای جهانی از قبیل همایش شیرخوارگان حسینی و اجتماع عظیم عاشقان  نهضت عاشورا  ترس دارند.


به گزارش خبرنگار جام جم البرز به نقل از  خبرگزاری صدا و سیما، مرکز البرز؛ حجت الاسلام عظیمی زاده در خطبه های اول  نماز جمعه گفت: گستره فضای مجازی برای ایجاد فرهنگ دینی بسیار گسترده است.
وی ادامه داد: محرم بهترین فرصت برای اشاعه فرهنگ عاشورا و اربعین توسط هیئت ها، حسینیه ها، واعظین، مداحان، شخصیت های دینی و سیاسی است تا جذب جهانی در معارف دینی داشته باشیم.
حجت الاسلام عظیمی زاده در ادامه به موضوع اهمیت خانواده در روابط زندگی اشاره کرد و افزود:همراهی اعضا خانواده یکی از اصول پایداری و استواری خانواده در تمام تلخی ها و راحتی ها و غم و شادی ودیگر امورات زندگی  است که این موضوع را در نهضت عاشورا و اصحاب امام حسین ع می‌توان مشاهده کرد.
خطیب نماز جمعه ماهدشت در ادامه  در خصوص پاسخ قاطع حزب الله به اسرائیل  گفت: پاسخ قاطع حزب الله به اسرائیل بسیار مهم بود که از خط قرمز آنها عبور کرد و وحشت را در آنها نهادینه کرد. اسرائیلی ها با دارا بودن امکانات و تجهیزات بسیار قادر به مقابله با حماس نشدند.
وی در ادامه از نامه اسماعیل هنیه  دبیرکل حماس به رهبر انقلاب گفت: رهبر انقلاب به عنوان رهبر جهان اسلام شناخته شده است و در هر کجای از دنیا مقاومتی صورت می گیرد، این مقاومت نشأت گرفته از محرم و نهضت عاشورا به رهبری آیت الله العظمی امام خامنه ای است.
حجت الاسلام عظیمی زاده در پایان خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: از امروز اجرایی گام سوم کاهش تعادل آغاز می شود، از دولت انتظار می‌رود حرکت تاسوعای و عاشورایی داشته باشند و از خیانت اروپایی ها جلوگیری کنند.
وی در ادامه گفت: در همین هفته اخیر نیز بعضی از دولتی‌ها نیم نگاهی به مکرون داشتند که او نیز در آخر از کسب اجازه از آمریکا خبر داد و این نشانه ذلت است. ما هم توقع داریم دقیق تر عمل کنند و برای جلوگیری از هرگونه تناقضی در این تعهد قاطعانه عمل کنند.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.