پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز به مناسبت روز سینما

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

به مناسبت روز سینما

پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز به مناسبت روز سینما

پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز به مناسبت روز سینما
1398/6/23
12:43 1395

 

ناصر مقدم، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، به مناسبت روز سینما، پیامی صادر نمود.
 
به گزارش خبرنگار جام جم البرز به نقل از  روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، ناصر مقدم به مناسبت فرارسیدن بیست و یکم شهریور ماه، روز سینما، پیامی صادر نمود.
در پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی الببرز در خصوص روز سینما آمده است:
سینما به عنوان یک رسانه دیداری، شنیداری در عین حال که یک صنعت اوقات فراغت و سرگرمی محسوب می شود، ارتباط تنگاتنگی با سیاست، اقتصاد، مسایل اجتماعی و بالاخص فرهنگ هر جامعه دارد. تاثیرگذاری و تاثیرپذیری صنعت سینما در هرکدام از حوزه های مورد اشاره، این صنعت را از چنان ظرفیت و پتانسیلی برخوردار کرده که توجه بسیاری از جوامع و دولتمردان را به خود جلب نموده است و امروزه سرمایه گذاری های عظیمی در صنعت سینما می شود. در جامعه اسلامی ایران نیز همگام با توجهات بین اللملی به حوزه سینما و صد البته با یک رویکرد مبتنی بر ارزشها و موازین اخلاقی و اسلامی، بسیاری از هنرمندان اقدام به ساخت آثار فاخر و ارزشمندی نموده اند که در سطح ملی و بین المللی با اقبال عمومی مواجه شده است.
در استان البرز نیز هنرمندان توانمند و پرتلاش این دیار در طی چند سال گذشته در جشنواره های ملی و بین المللی خوش درخشیدند و عناوین ارزشمندی را کسب نمودند. بسیاری از تولیدات حوزه سینما در استان البرز ضمن توجه به مسایل و مشکلات عمومی جامعه، بازتاب فرهنگ و آداب و رسوم مردمان این سرزمین بوده است.
بیست و یک شهریور هر سال فرصتی است تا ضمن گرامیداشت اهالی هنر سینما توجه عمومی نسبت به این پدیده جهانی و فراگیر جلب شده و جایگاه صنعت سینما در دنیای متمدن امروز، همچنین نقش آن در وحدت و همدلی بین انسانها و فرو ریختن مرزهای تبعیض و بی عدالتی و نیز ترویج و توسعه فرهنگ ملتها را متذکر شویم. بنده نیز به نوبه خود این روز را به جامعه هنری و بخصوص سینماگران استان البرز تبریک عرض می نمایم.

 

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.