اخبار

 آخرین اخبار 

نماینده ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی:

اگر می خواهید عزیز باشید، باید قوی باشید!

اگر می خواهید عزیز باشید، باید قوی باشید!
1398/7/8

 

حجت الاسلام علی ارجمند عین الدین، مسؤول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان البرز در همایش یاد یاران که در مرکز آموزش عالی حضرت امام خمینی (ره) جهاد کشاورزی البرز برگزار شد...

 

حجت الاسلام علی ارجمند عین الدین، مسؤول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان البرز در همایش یاد یاران که در مرکز آموزش عالی حضرت امام خمینی (ره) جهاد کشاورزی البرز برگزار شد، گفت: هر جا در آخر آیات قرآن به صفات خداوند ختم می شود یعنی آن آیه از آن صفات الهی نشات یافته است و هر صفتی به همراه صفت عزیز آمده باشد قطعاً صفت عزیز مقدم بر آن ذکر می شود، مگر یک جا و آن هم جایی است که به همراه قوی آمده است، یعنی "قوی عزیز" یعنی ای مومنین اگر می خواهید عزیز باشید باید قوی باشید!

خبرنگار جام جم البرز: مسؤول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان البرز مطرح کرد: ویل دورانت در تاریخ تمدن خود اعتراف می کند که هیچ مکتب و مذهبی به اندازه اسلام پیروان خود را دعوت به قدرت طلبی نکرده است ولی متاسفانه امروزه از کلمه قدرت طلبی برداشت مثبتی نمی شود، خداوند نه تنها به صورت کلی می فرماید: :واعدوا لهم ماستطعتم من قوه" بلکه تک تک مولفه های قدرت را نام می برد اعم از قدرت بدنی، قدرت نظامی، قدرت علمی، قدرت اقتصادی و...مثلا در مورد قدرت  بدنی می فرماید: حضرت موسی (ع) با یک مشت قبطی را کشت، در مورد قدرت اقتصادی می فرماید؛ حضرت یوسف (ع) گفت: خزائن را در اختیار من قرار دهید تا شما را از قحطی نجات دهم. ایشان با خواب یک پادشاه کافر دو برنامه توسعه هفت ساله تدوین کرد و امپراتوری مصر را از قحطی نجات داد‌.

وی اذعان کرد: منطق برخی از جامعه ما به قول شهید مطهری منطق ماشین دودی است که اگر کسی ایستاده باشد تحسینش می کنند اگر حرکت کرد او را مورد ترور شخصیت قرار می دهند، امثال خود شهید مطهری، شهید بهشتی یا حضرت امام (ره) و ...که به مسائل جامعه ایران و جهان اسلام توجه می کردند می گفتند آن ها به دنبال قدرت هستند.

ارجمند عین الدین مطرح کرد: زمانی قبیله طویرج که بزرگترین قبیله عراق است خبر درگیری امام حسین (ع) با نیروهای ابن زیاد را شنیدند و به دلیل تعلل چند ساعت دیر به کربلا رسیدند و دیگر کار از کار گذشته بود، هنوز هم پس از ۱۴۰۰ از آن واقعه مردان این قبیله در ظهر عاشورا ۱۰ کلیومتر راه را هروله کنان به سمت قبر مطهر امام حسین می دوند و امروزه جمعیتی حدود ۲ میلیون نفر هستند.

مسؤول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان البرز ادامه داد: در جنگ ایران و عراق هم همین گونه بود. کسی که هشت سال دفاع مقدس به جنگ نرفت و پس از آن هم یکبار به مناطق جنگی که قدمگاه امام زمان و چهارده معصوم است نرفته است ولی شعار می دهد ای امام حسین کاش من در زمان شما بودم و از شما حمایت می کردم این فرد مثل مردم کوفه دروغگو و بیعت شکن است.

وی اظهار کرد: این نظام به لطف الهی و شهدا از نظر امنیتی آب دیده شده است، اما دو موضوع مردم را آزار می دهد؛ یکی بحث فشارهای اقتصادی است که شاهدیم چندین سال است که مقام معظم رهبری در نامگذاری سال از عناوین اقتصادی استفاده می کنند. ولی متاسفانه شعارهای ایشان چندان تحقق پیدا نمی کند اگر ایشان از شعار اقتصادی انتخاب می کنند پس بیت رهبری نیز باید دیدارهای اقتصادی با رؤسای بانک ها، رایزن های اقتصادی، مدیران بورس، استانداران و فرمانداران و ... با ایشان را هماهنگ کند.

ارجمند عین الدین ادامه داد: اما آیا در طول این ۳۰ سال شما مشاهده کرده اید که مدیران بانک ها با مقام معظم رهبری دیدار داشته باشند؟ مشکل امروزه ما مشکل ربای بانکی است، مگر آیت الله جوادی آملی گریه نکردند و نگفتند بانک ها ربا خوار شدند؟
 آیا دیدارها در سال اقتصادی نباید با سکاندارهای مدیران و فعالان اقتصادی باشد؟ برای حل مشکلات اقتصادی باید از حالت شعار زدگی خارج شویم.
وی اظهار کرد: مشکل دوم مردم در ساختار اداری کم بازده است، این ساختار موجود هیچ ربطی به اسلام ندارد. حضرت امام خمینی (ره) سعی داشتند ساختاری بچینند که وابسته به شخص نباشد و بر همین اساس قانون اساسی تدوین شد، اما ساختار اداری ما بروکراسی است و بروکراسی بر اساس نظرات ماکس وبر شکل گرفته است که در خود غرب هم دیگر طرفداران جدی ندارد. بروکراسی های بسته و پیچیده باعث نفرین مردم می شود.
مسؤول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان البرز افزود: گاهی در لایه های پایین دیده می شود که یک مدیر از نظر قانونی نمی تواند کار ارباب رجوع را انجام دهد اما این موضوع را صراحتاً نمی گوید و در نهایت مردم آن قدر می دوند تا شاکی می شوند. این دیگر ربطی به بروکراسی ندارد و برخی اوضاع را بدتر می کنند.
وی بیان کرد: کارآمدی نظام یعنی اینکه هرکس به اداره ای مراجعه کرد مشکلش به راحتی حل شود اما وقتی مردم برای رهبری و در سفرهای ریاست جمهوری برای شخص رئیس جمهور هزاران نامه می نویسند، یعنی کار آن ها انجام نشده است. حجم نامه های مردم به بیت رهبری آنقدر زیاد است که سه ماه طول می کشد تا جواب نامه آن ها به دستشان برسد. اگر ادارات کار خودشان را درست انجام می دادند نیاز به این همه نامه نگاری نبود

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.