درمان زخم پای دیابتی تخصص ماست

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

دکتر حمید خسروی رییس مرکز سلامت پا:

درمان زخم پای دیابتی تخصص ماست

درمان زخم پای دیابتی تخصص ماست
1398/7/9
12:43 1395

 

دیابت شایع ترین بیماری در جهان است که سالانه موجب مرگ 4 میلیون نفر می شود .از هر 20 نفر ایرانی یک نفر به دیابت مبتلاست وبیشتر آنها از بیماری خود اطلاع ندارند .

 

جام جم البرز: دیابت شایع ترین بیماری در جهان است که سالانه موجب مرگ 4 میلیون نفر می شود .از هر 20 نفر ایرانی یک نفر به دیابت مبتلاست وبیشتر آنها از بیماری خود اطلاع ندارند .هر 30 ثانیه یک نفر درجهان به علت عدم آگاهی از دیابت وروش های کنترل آن پای خود را از دست می دهد .خبرنگار جام جم البرز در گفتگویی با دکتر حمید خسروی متخصص حاذق ومجرب ارتوپد به بررسی زخم پای بیماران دیابتی پرداخت که ماحصل آن را در ذیل می خوانید:
شایع ترین مشکل بیماران دیابتی چیست؟
متاسفانه آماراین بیماری افزایش پیدا کرده است وسنین افراد بین 30-24 ساله است . بیماری دیابت یک بیماری پیش رونده است وشایع ترین مشکل افراد دیابتی و دیابت پیشرفته، زخم پا می باشد. در این مرحله ابتدا با زخم های کوچک وعفونی شروع می شود، سپس زخم به سمت بالای اندام پیشروی می کند تابه مرحله قطع عضو برسد.
علت  زخم  پا دربیماران دیابتی چه عاملی می باشد؟
در رابطه با زخم پا دیابتی عدم آگاهی  و نبود آموزش نقش مهمی در ابتلا و پیشرفت روند این بیماری دارد.
مشاهده شده که برخی افراد مبتلا، بعد از حدود20 سال درگیری با بیماری هنوز از اصول اولیه این بیماری اطلاعی ندارند . باید به صورت عمیق وفنی به این موضوع نگاه کرد و اصول اولیه آن به افراد توضیح داده شود.  
برای پیشگیری از بیماری دیابت وزخم پا چه توصیه هایی برای افراد دارید؟
با توجه به تجارب خود فعالیت بدنی نقش مهمی در پیشگیری وکنترل این بیماری دارد. در حال حاضر استرس وکم تحرکی باعث افزایش بیماری دیابت شده است . با هفته ای 5/1 ساعت فعالیت بدنی می توان از بیماری دیابت جلوگیری کرد . کنترل و تغذیه نیز به شدت در پیشگیری دیابت تاثیر گذار است . بهداشت پا ، نوع کفش وجوراب ، نوع مواد شوینده ، وزن ، معاینات دوره ای چشم و... باید توسط بیماران مراقبت وکنترل شوند .آموزش و ورزش خیلی اهمیت دارد و باید جدی گرفته شود . درمان زخم پای دیابتی تخصص مرکز ما می باشد در مرکز سلامت پااز تجارب کارشناس زخم آقای بهزاد نقاش  و تجهیزات و روش های نوین  بهره می گیریم وهدف ما خدمت رسانی به بیماران با بهترین کیفیت است .   

لطفاً نشانی وتلفن مرکز خود را اعلام نمایید؟
کرج ، چهارراه طالقانی به سمت شهدا ، برج حکیم ، طبقه سوم واحد 31
تلفن : 32219151-026

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.