اخبار

 آخرین اخبار 

هیئت مدیره شرکت تعاونی میثاق کشت آتی با برند «میکا» اعلام کرد:

ارائه محصولات شترمرغ با بهترین کیفیت

ارائه محصولات شترمرغ با بهترین کیفیت
1398/7/11

 

بخش کشاورزی و دامپروری پتانسل های فراوانی درایجاد اشتغال و کارآفرینی دارد . ظرفیت های بالا وتنوع اقلیمی به این حوزه جایگاه ویژه ای داده است.


خبرنگارجام جم البرز: بخش کشاورزی و دامپروری پتانسل های فراوانی درایجاد اشتغال و کارآفرینی دارد . ظرفیت های بالا وتنوع اقلیمی به این حوزه جایگاه ویژه ای داده است. با توسعه و سرمایه گذاری های مناسب در پرورش طیور و ماکیان، معضل بیکاری کاهش می یابد. با افزایش صادرات محصولات مختلف در این بخش، ارز آوری خوبی صورت خواهد گرفت که در رفع بحران های اقتصادی کشور کمک کننده می باشد. خبرنگار جام جم البرز با مدیر عامل شرکت آزاد آذرخش و رییس هیئت مدیره شاپور ولی دشتی ازکارآفرینان مجرب وفعال درزمینه پرورش شتر مرغ کشور گفتگویی انجام داده است که در ذیل می خوانید:  


لطفاً به عنوان هیئت مدیره شرکت میکا خودتان را معرفی نمایید؟
آزاد آذرخش مدیرعامل شرکت تعاونی میثاق کشت آتی با برند میکا هستم . بنده نیز شاپور  ولی دشتی  نایب رئیس تعاونی پرورش دهندگان شترمرغ سراسر کشور و ریس هیئت مدیره  شرکت میکا می باشم که دارای ۱۲ سال سابقه در امر پرورش، تولید، کشتار و پخش گوشت درسطح شهر تهران و استان البرز هستم. پس از سال ها زحمت و تلاش در این عرصه با معرفی این پرنده بی همتا توانستیم جایگاهی اندک جهت مصرف گوشت شترمرغ ، دربین دام های دیگربرای آن پیدا نماییم .
مختصری از فعالیت شرکت خود را توضیح دهید؟
شرکت ما یک شرکت تولیدی توزیعی در زمینه کشاورزی و دامپروری می باشد که به صورت سنتی وکوچک است . ما فعالیت اصلی خود را در زمینه پرورش شترمرغ قرارداده ایم .
 دلیل شروع بکارخود را در زمینه پرورش شترمرغ بیان نمایید؟
از سال 88 تحقیقات خود را در زمینه کارهای تولیدی شروع کردیم وبه این نتیجه رسیدیم که بهترین کار، فعالیت دربخش پرورش شترمرغ می باشد. با بررسی نقاط ضعف پرورش دهندگان با سابقه و پیگیری های مستمر وتلاش زیاد وارد این شغل شدیم. این کار یک فعالیت چند محصولی است. از تمام قسمت های شتر مرغ شامل گوشت ، پر، ناخن ، پوست ، تخم و...استفاده می شود وبه هیچ عنوان دور ریز ندارد.از روغن شترمرغ نیزدر تولید صدها نوع محصول بهداشتی ، دارویی وآرایشی استفاده می شود.با توسعه قسمت های مختلف می توان درآمد قابل قبولی از هر قسمت شتر مرغ  کسب نمود.
آیا در بخش صادرات نیز فعالیت دارید؟
بله. ما در زمینه صادرات نیز فعال هستیم ، البته معتقدیم اول باید بازار داخلی را پوشش داد و در صورت مازاد تولید باید به صادرات فکر کرد. محصولاتمان را با کیفیت بالا ارائه می نماییم.
برای توسعه شغلی خود چه برنامه هایی دارید؟  
در آینده برنامه هایی جهت توسعه کاری داریم از جمله این که محصولات را به صورت صنعتی ارائه و تولید نماییم . البته تغییردر قیمت ها تا حدودی مانع کار ما شده است ولی خوشبختانه با این شرایط توانستیم برای افراد بیشتری ایجاد شغل نماییم . ما به آینده این کار امید زیادی داریم .
توصیه شما به افرادی که می خواهند این شغل را شروع کنند چیست ؟
توصیه ما به افرادی که می خواهند وارد این کار شوند این است  که حتما از طریق اداره جهاد استان جویای تعاونی شترمرغ داران شوند. این افراد حتماً با تعاونی پرورش دهندگان کل کشورتماس حاصل کنند و اطلاعات نفراتی از قبیل جیره نویسان، کشتارگاه داران، دامپزشکان را دریافت کنند. جهت راه اندازی و صرف هزینه شروع کار، عجله نکنند .
مهم ترین شاخصه ها وعوامل موفقیت مجموعه را عنوان نمایید ؟
 توکل به خداوند ، جدیت در کار ، مشاوره با پیشکسوتان ، به روز بودن ، نترسیدن از رویارویی با شرایط سخت از شاخصه های مهم مجموعه ما می باشد.
و اما نکته پایانی را بیان بفرمایید.
سازمان ها وادارات مرتبط باید کمک وحمایت بیشتری از کارآفرینان داشته باشند. برای شناسایی ما مردم در سراسر کشور می توانند با ارسال کلمه «میکا»  به شماره  10008590 پیامک  ما را دریافت نمایند.
لطفاً نشانی و تلفن های مجموعه را اعلام نمایید؟  
نشانی: کیلومتر 8 جاده ماهدشت – اشتهارد، مزرعه پرورش شترمرغ
آقای آذرخش:09353710061
آقای ولی دشتی: 09122874173

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.