توسعه گردشگری مسیر درآمدهای شهری را پایدار می سازد

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

رسولی:

توسعه گردشگری مسیر درآمدهای شهری را پایدار می سازد

توسعه گردشگری مسیر درآمدهای شهری را پایدار می سازد
1398/7/14
12:43 1395

 

رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و بافت های فرسوده شورای اسلامی شهر کرج گفت که توسعه و شکوفایی صنعت گردشگری مسیر درآمدهای شهری را پایدار می سازد و نیاز به اصلاح قوانین و حمایت های بیشتر داریم.


به گزارش خبرنگار جام جم البرز به نقل از شورای اسلامی شهر کرج، احد رسولی اظهار داشت: طرح ساماندهی، توسعه و تسهیل تاسیسات گردشگری در کلانشهر کرج که ماه ها برای تهیه و تدوین آن زمان و انرژی صرف شده، در جلسه امروز کمیسیون شهرسازی مصوب شد و امیدواریم که با تصویب نهایی و اجرایی شدن آن، شاهد اتفاقات و رویدادهای خوبی در سطح شهر باشیم.
 
وی افزود: متاسفانه شهرداری کرج همچون بسیاری از شهرهای دیگر در بحث درآمدزایی وابسته به درآمدهای ناشی از ساخت و ساز مازاد بر پروانه یا اصطلاحاً درآمدهای ناپایدار است و باید به سمتی حرکت کنیم که درآمدهای واقعی و پایدار جایگزین درآمدهای مقطعی شوند. صنعت گردشگری که محرک دهها شغل و مولد هزاران فرصت شغلی است، بهترین عرصه برای شکوفایی اقتصاد شهری می باشد.
 
این مسئول بیان داشت: در طرح مذکور مشوق های قانونی و تخفیف ها و معافیت ها برای متقاضیان احداث هتل و متل و سایر تاسیسات گردشگری همچون دهکده سلامت یا مجتمع های توریستی و اقامتی در نظر گرفته شده است و افراد با ریسک کمتر و امید بیشتر به بازگشت اصل و سود سرمایه قادر به سرمایه گذاری خواهند بود و در نتیجه فرصت لازم برای شکوفایی گردشگری مهیا خواهد شد.
 
به گفته ر سولی، نگاه مدیریت شهری کرج به عرصه هایی همچون گردشگری درآمدزایی نیست، چرا که در این حوزه فقر و کمبود شدیدی احساس می شود که طی سالیان اخیر به نارضایتی عمومی و مطالبه حداکثری تبدیل شده است. متاسفانه کرج به عنوان مرکز استان و یک کلانشهر از کمترین امکانات اقامتی برخوردار نیست و در نتیجه استعدادی برای گردشگرپذیری ندارد و فرصت های طلایی این عرصه را نیز از دست داده است.
 
 
یادآور می شود بیست و دومین جلسه کمیسیون شهرسازی، معماری و بافت های فرسوده شهری شورای اسلامی شهر کرج صبح امروز (شنبه 13 مهر) با حضور عباس زارع، فرج اله ایلیات، سارا دشت گرد، مهدی حاجی قاسمی و به ریاست احد رسولی برگزار شد؛ معاون شهرسازی و معماری و تعدادی از مدیران شهرداری کرج نیز در این جلسه برای دفاع از لوایح مطروحه حضور داشتند.
 
مهمترین مصوبه این جلسه طرح ساماندهی، توسعه و تاسیسات گردشگری در کلانشهر کرج بود که بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در راستای شکوفایی صنعت گردشگری و همچنین سیاست های کلی نظام و قوانین موجود تهیه و تدوین شده و نمایندگان مردم پس از بحث و تبادل نظر و استماع دیدگاه نمایندگان شهرداری با اعمال تغییرات جزئی آن را مصوب کردند.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.