اخبار

 آخرین اخبار 

در محل سالن گفتگوی فرهنگسرای جوان

نشست مشترک دبیرکل مجمع انجمن های ادبی کشور با دبیران انجمن های ادبی البرز

نشست مشترک دبیرکل مجمع انجمن های ادبی کشور با دبیران انجمن های ادبی البرز
1398/7/23


 
نشست مشترک دبیرکل مجمع انجمن های ادبی کشور با دبیران انجمن های ادبی استان البرز، در محل سالن گفتگوی فرهنگسرای جوان برگزار شد.


به گزارش خبرنگار جام جم البرز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، این نشست ادبی با حضور دکتر مهرناز آزاد، دبیرکل مجمع انجمن های ادبی کشور و دکتر رحیم خستو،رئیس کمیسیون هنر و ارتباطات شورای اسلامی شهر کرج و خسرو عباسی دبیر انجمن های ادبی البرز و سایر دبیران انجمن های ادبی استان برگزار گردید.
در این نشست دکتر خستو در رابطه با امکانات فرهنگی شهرداری و شورای شهر ولزوم مطالبه جمعی سخنانی را ایراد نمود.


در ادامه دکتر آزاد دبیر انجمن های ادبی کشور به پاسخگویی در رابطه با سئوالات طرح شده در این نشست پرداخت.
دبیرکل انجمن های ادبی کشور در رابطه با اقدامات انجام شده از جمله تشکیل خانه های ادبیات در چندین استان، عقد قرارداد نشر با یازده انتشارات، رایزنی در رابطه با تشکیل اداره کل شعر وادب در وزارتخانه ، آنالیز انجمن های ادبی کشور از حیث صلاحیت و نیز در رابطه لزوم همصدایی و ارائه گزارش عملکرد سخنرانی نمود.
اختصاص مکان مناسبی به عنوان دفتر انجمن ها در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ مشخص کردن میزان کمک به انجمن ها؛ تخصیص مکانی با امکانات جامع برای انجمن ها به عنوان خانه ادبیات البرز و لزوم هم افزایی انجمن ها و.... از مهمترین مطالباتی که در این نشست عنوان شد.
در این جلسه،همچنین محمدعلی جعفریان مسئول انجمن های ادبی اداره کل ارشاد البرز پیشنهاد تشکیل خانه ادبیات البرز را مطرح نمود و در رابطه با نحوه اداره آن و لزوم خودکفایی انجمن های ادبی؛ مطالبی را بیان نمود.
 

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.