اخبار

 آخرین اخبار 

در همایش شهر پیوند صورت گرفت؛

پیوند شهرداری کرج و آموزش و پرورش البرز

پیوند شهرداری کرج و آموزش و پرورش البرز
1398/8/4


تفاهم نامه همکاری آموزش و پرورش استان البرز و شهرداری کرج با حضور مسئولان این دو دستگاه به امضا رسید.


به گزارش خبرنگار جام جم البرز به نقل از  خبرگزاری صداوسیما، مرکز البرز، سالار قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز در اولین همایش شهر پی وند که با حضور مسئولان و پرسنل مجموعه مدیریت شهری کرج و آموزش و پرورش استان البرز در سالن نژاد فلاح برگزار شد، گفت: شهر پی وند با هدف نقش آفرینی موثرتر اولیا و مربیان و همچنین دانش آموزان در عرصه مدیریت شهری ایجاد شده است.
وی افزود: برنامه های ویژه ای در حوزه نشاط اجتماعی و شهروند موثر در آموزش و پرورش تدوین و آماده اجرا شده است.
قاسمی اضافه کرد: امروزه ملاک توسعه یافتگی مشارکت مردم است و کیفیت جایی حاصل می شود که نه تنها یک نفر بلکه عموم جامعه در فعالیت ها مشارکت کنند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز گفت: مدیر مدرسه و حتی مدیرکل آموزش و پرورش بدون مشارکت اولیا و مربیان نمیتواند اثر گذار باشد و در همین سمت و سو مجموعه مدیریت شهری بدون مشارکت شهروندان نمیتواند به اهداف خود برسد.
وی با اشاره به رسالت های تربیتی آموزش و پرورش، افزود: شادابی و خلاقیت از ملزومات تربیت آینده سازان است که امروز با همکاری مجموعه مدیریت شهری در این راستا گام برمیداریم.
قاسمی با اشاره به نقش اساسی اولیا در سیستم آموزش و پرورش اضافه کرد: مسئولیت اولیا شامل مشارکت و نظارت است اما متاسفانه مشارکت اولیا به میزان کافی و کیفی نیست که ما خواستار حضور پررنگ تر این گروه اثر گذار هستیم.
مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز گفت: انجمن اولیا و مربیان البرز بیش از 10 هزار نفر عضو دارد که یک پایگاه مهم در اجتماعی به شمار می رود و میتوان از این سرمایه اساسی استفاده فراوان نمود.
کمالی زاده شهردار کرج هم در این همایش گفت: خواسته ما از نظام آموزشی تربیت شهروند مسئولیت پذیر در مدارس است.
کمالی زاده اضافه کرد: ما طرح سفیران شهروندی را با 40 پایگاه ایجاد کرده ایم که در حوزه فرهنگ شهرنشینی، ترافیک، پسماند و سایر حوزه های شهری از کمک مردم بهره مند شویم.
شهردار کرج گفت: ما خود را جدا از سیستم آموزشی نمیدانی زیرا اثر تعلیم های این مجموعه در مجموعه مدیریت شهری کاملا نمود دارد.
نورعلی عباس پور مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش گفت: نقش انجمن های اولیا و مربیان بی بدیل است و باید اهمیت بیشتری برای نقش آفرینی این گروه قائل شد.
وی افزود: فعالیت اولیا نباید محدود به مدرسه باشد بلکه در حوزه پیرامونی خود در شهر نیز باید فعالیت کنیم.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.