بازدید دکتر محمود بهمنی نماینده مجلس از باغ پرندگان چهارباغ

اخبار

 آخرین اخبار 

ساوجبلاغ

بازدید دکتر محمود بهمنی نماینده مجلس از باغ پرندگان چهارباغ

بازدید دکتر محمود بهمنی نماینده مجلس از باغ پرندگان چهارباغ
1398/8/12

 

دکتر محمود بهمنی نماینده محترم مردم ساوجبلاغ در مجلس شورای اسلامی و هیئت همراه از مجتمع گردشگری باغ پرندگان چهارباغ بازدید نمودند.

 

خبرنگار جام جم البرز: دکتر محمود بهمنی نماینده محترم مردم ساوجبلاغ در مجلس شورای اسلامی و هیئت همراه از مجتمع گردشگری باغ پرندگان چهارباغ بازدید نمودند.  این مجموعه با ده هزار متر مربع بنا به منظور نگهداری از گونه های کمیاب پرندگان ، طوطی سانان ، ماکیان ، قرقاول ها وکبوتران زینتی طراحی وبه بهره برداری رسیده است. 

باغ پرندگان چهارباغ با بیش از بیست سال سابقه فعالیت ودریافت بیش از بیست لوح سپاس وتقدیر نامه به عنوان اولین مرکز نگهداری از گونه های خاص وکمیاب است که به زودی به عنوان مرکز آموزش علمی تحت نظارت دانشگاه جامع علمی –کاربردی استان البرز پذیرای دانشجویان رشته های مربوطه خواهد بود. دکتر بهمنی با توجه به آن که 5 سال اسکناس های بانک مرکزی با امضاء وی چاپ می گردید با علاقه وتخصص خاصی از آلبوم های اسکناس های این مجموعه دیدن نمود . علاوه بر موارد ذکر شده مجموعه موتور سیکلت واتومبیل های کلاسیک که در حال بازسازی وبه روز رسانی است از ویژگی های با ارزشی برخوردارهستند. همچنین چند هزار تمبر نفیس به صورت آلبوم های کامل وبیش از سی هزار کبریت وسیگار ایران وجهان از دوران قاجاریه تا به امروز در این مجموعه آماده بازدید مراجعین می باشد . وجود کلکسیون های خاص موجب  معرفی امیر راد به عنوان مجموعه دار برتر سال 97 از طرف انجمن مجموعه داران کشور گردید . وی تمام مجموعه های باارزش خود را از دوران نوجوانی با جیره روزانه 5 تومانی خودوبا تشویق معلمان ، مدیران وخانواده جمع آوری نموده است وهمچنان در جمع آوری آن ها فعالیت دارد. مدیریت مجموعه به دنبال گسترش فضای لازم ومورد نیاز مجموعه های خود در استان البرز می باشد. وی در نظر دارد در یک فضای مناسب موزه ای جداگانه به صورت حرفه ای وتخصص طراحی واجرا کند و در طرح آمده حدود 100 نفر نیز اشتغالزایی می گردد.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر