اخبار

 آخرین اخبار 

سینما و خانواده

سطح شناخت فیلمسازان از مردم و فرهنگشان بسیار پایین است

سطح شناخت فیلمسازان از مردم و فرهنگشان بسیار پایین است
1398/8/19

 

خنثی زدگی، بیماری این روزهای سینمای ایران است. این معضل باعث شده تا هم رسانه ها و منتقدان نسبت به اکثریت آثار سینمایی ایران بی توجه و بی تفاوت باشند و هم اینکه...

 

خبرنگار جام جم البرز: آرش فهیم عضو انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران در پی ادامه رکود و افت فاحش فروش سینمای ایران که منجر به نامه نگاری مدیران پردیس های سینمایی و درخواست آن ها برای یک اقدام عاجلانه از سوی مدیران سینمایی شد، اظهار داشت: خنثی زدگی، بیماری این روزهای سینمای ایران است. این معضل باعث شده تا هم رسانه ها و منتقدان نسبت به اکثریت آثار سینمایی ایران بی توجه و بی تفاوت باشند و هم اینکه علاقه مندان به سینما انگیزه چندانی برای دیدن این فیلم ها پیدا نکنند. سینمای ما با مسائل روز جامعه مماس نیست، این هم یکی از از ضعف های مدیریت فرهنگی و سینمایی است از سازمان سینمایی حداقل انتظار می رود تا زمینه را برای پیوند و نزدیکی سینماگران با جنبه های مختلف فرهنگی و اجتماعی کشور آشنا کند.
این روزنامه نگار فرهنگی تأکید کرد: وقتی سطح شناخت فیلمسازها از مردم، فرهنگ بومی و چالش های اجتماعی مملکت خود تا حدی پایین است که حتی نمی توانند تصویری نزدیک به واقعی از اقشار مختلف مردم نشان دهند، نتیجه اش این است که جامعه نیز استقبالی از فیلم هایشان نمی کند.  به طور مثال، داستان یکی از فیلم هایی که اخیرا اکران شد تماماً در یک خانه قدیمی و در جنوب شهر می گذرد. اما دریغ از اندکی باورپذیری! گویی فیلمساز موجوداتی از کره ای دیگر را به تصویر کشیده است نه مردم طبقه فقیر جنوب تهران را! وقتی فیلمسازها تصویری نکبت بار و دروغین از طبقه مستضعف جامعه ایران را نمایش می دهند و به جای بازنمایی واقعی رنج ها و دردهای این مردم، آن ها را تحقیر می کنند، نباید انتظار داشته باشند که این مردم هم برای تماشای این فیلم ها صف بکشند! تحقیر ملت ایران در فیلم های سینمایی کاری ناپسند است و مدیران باید جلوی این اتفاق را بگیرند.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.