اخبار

 آخرین اخبار 

دهه فجر سالجاری، افتتاح رسمی تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی هشتگرد

دهه فجر سالجاری، افتتاح رسمی تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی هشتگرد
1398/10/23

طی مراسمی با حضور فرماندار ساوجبلاغ ، روسای دادگستری و محیط زیست ، اعضای هیات مدیره شهرک صنعتی غیر دولتی هشتگرد و جمعی از صاحبان صنعت ، کار آزمابشی تصفیه خانه فاضلاب شهر صنعتی هشتگرد آغاز به کار کرد .

خبرنگارجام جم ساوجبلاغ و نظرآباد: فرماندار ساوجبلاغ درمراسم بهره برداری گفت احداث تصفیه خانه شهرک صنعتی هشتگرد به عنوان یکی ازمهم ترین معضلات محیط زیستی شهرستان ساوجبلاغ ومطالبه جدی شهروندان هشتگرد ونظرآباد کار ساخت آن در گذشته آغاز شده بود که با پیگیری های جدی ،  دهه فجر سال جاری شاهد شروع به کار رسمی این طرح مهم در شهرستان خواهیم بود .
پالیز گیر گفت ساختمان اداری این تصفیه خانه  قسمت پایپینگ (لوله گذاری)حوضچه های تصفیه به صورت کامل تکمیل شده و فاز اول آن به میزان ۹۰۰ تا ۲۰۰۰ مترمکعب پساب صنعتی وانسانی در روز توسط این تصفیه خانه تصفیه می گردد.
بنابه همین گزارش ،فرماندارساوجبلاغ ادامه داد این تصفیه خانه درزمینی به مساحت ۶۸۰۰ مترمربع با پیش بینی طرح توسعه اجرا شده و کار آزمایشی این مجموعه از امروز شروع شده و در فجر  ۹۸ فازاول آن به بهره برداری خواهدرسید ودراین مرحله ۷۰۰ مترمکعب ازفاضلاب شهرک تصفیه و مورد استفاده در بخش اراضی کشاورزی جنوب شهرستان ساوجبلاغ قرارخواهدگرفت.
رییس اداره محیط زیست ساوجبلاغ نیزاز نظارت جدی این اداره به روند ساخت و ادامه فعالیت این تصفیه خانه گفت وتاکیدنمودهمه موارد بصورت جدی دیده شده که باید استاندارد های لازم رعایت گردد.
محمودی گفت:پیشنهادشده است باتوجه به مطالبه جدی کشاورزان و شهروندان شهرستان های نظرآباد و ساوجبلاغ در خصوص استانداردسازی خروجی فاضلاب شهرک به اراضی کشاورزی، دراسرع وقت جلسه مشترکی باحضور فرمانداران ودادستان های هردوشهرستان،مدیران کل محیط زیست وصنعت ومعدن وآبفا در بهره برداری ازاین تصفیه خانه برنامه ریزی گردد 
 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.