اخبار

 آخرین اخبار 

گرشاسبی مدیرعامل مجتمع سیمان آبیک

امکان صادرات بیشتری را دارا هستیم

امکان صادرات بیشتری را دارا هستیم
1398/10/23

درروزها ی اخیر با دعوت مدیریت عامل مجتمع صنعتی سیمان آبیک به عنوان بزرگترین واحد تولید سیمان کشور و خاورمیانه تعدادی از خبرنگاران شهرهای ساوجبلاغ، نظرآباد، کرج وآبیک میهمان این واحد تولیدی بودند که در بدو امر ضمن بازدید از بخش های مختلف تولید سیمان و توضیحات مسئولان هربخش با فرآیند تولید آشنایی بیشتری را پیدا نمودند و درادامه درنشست خبری با حضورعلی اصغر گرشاسبی مدیرعامل مجتمع وهمکاران وی حاضر و به طرح پرسش های خود پرداختند.


مدیرعامل شرکت درابتداضمن تشکرازخبرنگاران به ارائه فعالیت های این واحد تولیدی تا کنون پرداخت . وی با اشاره به تولید سالانه ۸۹ میلیون تن سیمان درکشوررقم هدف گذاری شده کشوری این محصول را سالانه ۱۰۰میلیون تن بیان نمود. گرشاسبی ضمن اعلام موفقیت های حاصله توسط کارکنان این مجموعه تولیدی درطی ۹ماهه اول سال جاری که ازسوی رهبرمعظم انقلاب به عنوان سال رونق اقتصادی نام گرفته است با اعلام افزایش ۴برابری صادرات سیمان پاکتی نسبت به مدت مشابه سال قبل به افزایش ۵۰درصدی صادرات کلینکربعنوان ماده اصلی تولید سیمان اشاره و این میزان صادرات محصول را نسبت به توان این شرکت پایین ترازظرفیت امرصادرات بیان نمود و خواستارتوجه بیشتری در رابطه با صادرات گردید. وی ادامه داد درامر صادرات کلینکر ازسال قبل تا کنون به میزان ۳۰۰هزارتن وبصورت ریلی به کشورهای آفریقایی، شرق آسیا و حوزه خلیج فارس صادرات داشته ایم که دراین رابطه ازماه گذشته نیز بصورت بسته های ۱/۵تنی صادرات به روسیه پرداخته ایم.
گرشاسبی با اعلام افزایش یافتن هزینه های ارسال محصول بالاخص ازآبان ماه امسال که توسط راه آهن کشوراعمال گردیده است اعلام نمود که درتلاش جهت تعدیل این افزایش بوده تا شاهد فزونی صادرات باشیم و رونق آن دربخش کلینکر را از دغدغه های خود بیان نمود که حائزاهمت زیادی می باشد.
مدیرعامل سیمان آبیک با اعلام رشد ۸۱درصدی فروش سیمان این مجتمع درسال جاری این امر را نیز دارای پتانسیل افزایش بیشتری عنوان نمود.
وی با تاکید بر استاندارد بودن تمامی محصولات شرکت و دارا بودن گواهینامه های معتبرجهانی با بیان منحصربه فردبودن بسته بندی های محصول دراین شرکت ازمرجع بین المللی بودن آزمایشگاه نیزازسال گذشته یادنمود.
گرشاسبی ضمن اعلام واحدهای مجتمع سیمان آبیک مشتمل برشرکت تهران بتن، واحد پاکت سازی ،ساخت و نصب البرز جهت تولید ماشین آلات و قطعات و نیز دانشگاه علمی کار بردی که توانسته درامرتوانایی علمی تاثیربسزایی داشته باشد یاد نمود.
وی درادامه درپاسخ به سوالی ازجام جم دررابطه بابومی سازی قطعات درشرکت این امر را ازاولویت ها عنوان و نمونه آنرا تولید مواد نسوز که کاربرد زیادی دارا می باشد دربحث اقتصاد مقاومتی دانست.
گرشاسبی درپاسخ به پرسش آلایندگی این امررامحتمل عنوان ننمود و تاکید داشت  که اندازه گیری های لحظه ای، پایش های ماهیانه توسط آزمایشگاه محیط زیست و نیز بررسی های موردی سه گزینه ای هستند که بطوردقیق و منظم این امر را رصد می نمایند و تاکید نمود که با اعداد و ارقام موجود این اطمینان خاطرداده می شودکه مجموعه سیمان آبیک براساس شاخصه های محیط زیست واحد الاینده نمی باشد چرا که اگر چنین بود مشمول جرایم مربوطه هم می گردید که این امر نیزاتفاق نیفتاده است.
وی درپایان این مجتمع را پیشقراول مصرف سوخت گازبه جای مازوت عنوان نمود که درامرتولید بسیارمقرون به صرفه می باشد.
.
تهیه وتنظیم:غلامرضازارع
خبرنگارجام جم ساوجبلاغ ونظرآباد
 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر