اخبار

 آخرین اخبار 

شهید مدافع حرمی که قاتل خود را بخشید

شهید مدافع حرمی که قاتل خود را بخشید
1398/10/23

شهید مدافع حرم حسین دارابی، از دیگر قهرمانان عرصه دفاع از حرم آل‌الله است که وصیت نامه خواندنی وی، روح بزرگش را برای ما نمایان می‌کند.


خبرنگار جام جم البرز: شهید دارابی، اردیبهشت سال ۱۳۶۵ در تهران متولد شد. او در خانواده‌ای مذهبی و شیفته اهل بیت پرورش یافت. از همان دوران کودکی با قرآن کریم و آموزه‌های دینی انس گرفت. به همین دلیل هم در جوانی، همواره عشق به پوشیدن جامه دفاع از حرم داشت. اما یک رویای صادقه، عزم او را برای اعزام به سوریه جزم کرد. مادر شهید دارابی در مصاحبه‌ای گفته بود: «سر بحث سوریه ماشین وانتی داشت که فروخت.  یکی از دوستانش هم همان دوران خواب دید که حضرت رقیه دست حسین و چند نفر دیگر را می‌گیرد و از صف جدا می‌کند. این خواب عزم حسین برای رفتن را جزم‌تر کرد.» وی سرانجام، دی ماه سال ۹۴ به آرزوی خود رسید و به شهادت نائل آمد.
شهید مدافع حرم حسین دارابی در بخشی از وصیت‌نامه‌اش نوشته است: پرودگارا، دوست دارم در همین جا رضایت خودم را از جاهلی که بنده را به قتل می‌رساند تسلیم شما کرده، و البته شکایت خود را نیز از دو گروه نزد شما تا روز قیامت به امانت بگذارم، گروه اول: کسانی که خود در پوچ‌گرایی هستند و برای آنکه آن ننگ را از دوش خود بردارند، در صدد برمی‌آیند، تا مارا در راهی که هستیم، بی‌هدف نشان بدهند؛ و گروه دوم: کسانی هستند که با مکر و ریا سعی می‌کنند، به تفریح و یا برای به دست آوردن منافع دنیوی روی خون شهدا موج‌ سواری بکنند.
 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.