اخبار

 آخرین اخبار 

آزاد راه همت به کجا رسید

آزاد راه همت به کجا رسید
1398/10/24

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی البرز گفت: پروژه روشنایی لاین شمالی شهید همت در حال انجام است.
به گزارش خبرنگار جام جم البرز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز البرز، جعفر قزوینیان، معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان البرز ضمن بررسی آخرین وضعیت پروژه همت گفت: روشنایی لاین شمالی در حال انجام است.
معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی البرز  در خصوص آخرین وضعیت پروژه آزاد راه همت گفت: لاین شمالی یا مسیر رفت این پروژه از تهران به سمت کرج در بهمن ماه می‌تواند آماده بهره برداری شود.
وی میزان پیشرفت کار در لاین شمالی از پروژه آزادراه همت را ۹۸ درصد اعلام کرد و گفت: اقداماتی از قبیل روشنایی محور در حال انجام است.
معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان البرز افزود: طبق برنامه ریزی‌ها مقرر است در مرحله نخست آزادراه تهران - شمال زیر بار ترافیک برود و در مرحله دوم لاین رفت پروژه آزادراه همت بهره برداری شود تا ترافیک به درستی مدیریت شود و مسافرانی که قصد عبور از آزادراه تهران - شمال را دارند سفری راحت‌تر را تجربه کنند.
قزوینیان دلیل زمان بر شدن افتتاح لاین جنوبی آزادراه همت را ریزش تونل اعلام و ابراز امیدواری کرد با رفع مشکلات موجود لاین جنوبی نیز تا پایان سال افتتاح شود.
وی گفت: عملیات اجرایی در تونل حساسیت‌های خاص خود را دارد. پس از هر نیم متر حفاری لاینینگ انجام می‌شود تا خطر احتمال ریزش مجدد تونل از بین برود.
معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان البرز در بخش دیگری در خصوص آسفالت لاین شمالی آزادراه همت نیز گفت: قسمت عمده عملیات آسفالت انجام شده است.
قزوینیان با تاکید بر اینکه در محل اتصال لاین شمالی به جاده چالوس عملیات خاکبرداری انجام شده است، گفت: آسفالت این منطقه نیز تا هفته آینده انجام می‌شود.
وی پیشرفت پروژه همت در لاین شمالی و جنوبی را ۹۲ درصد اعلام کرد و گفت: چند درصد باقی مانده معطوف به عملیات در تونل لاین جنوبی است.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.