اخبار

 آخرین اخبار 

اتاق مادر و کودک نیاز جدی این روزهای البرز

اتاق مادر و کودک نیاز جدی این روزهای البرز
1398/10/24

مدیر کل امور بانوان استانداری البرز: ایجاد اتاق مادر و کودک در مکان های پرتردد از نیازهای اساسی مادر و کودک است که باید به آن توجه شود.


به گزارش خبرنگار جام جم البرز،  مریم اسماعیلی فرد گفت: باتوجه به جایگاه بالای مادری در فرهنگ ایرانی اسلامی، تسهیل انجام وظایف مادران یک امری ضروری است.
اسماعیلی فرد افزود: ایجاد یک فضای امن و بهداشتی در مکانهای عمومی مثل: پارک ،خیابان‌ های پر تردد، ادارات، ایستگاههای مترو و پایانه های مسافربری با عنوان اتاق مادر و کودک میتواند در این امر نقش تاثیرگذاری داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه ایجاد این فضا احترام به حقوق کودکان نیز است گفت: بانوان در این مکانها می توانند به جای استفاده از شیر خشک که بیرون از منزل به همراه می برند کودک را با شیر مادر تغذیه کنند.
دکتر جشنی مطلق، فوق تخصص نوزادان نیز در خصوص اهمیت تغذیه با شیر مادر گفت: شیر مادر با توجه به مواد مغذی و ویتامینهایی که دارد دارای اهمیت فراوانی است.
جشنی مطلق گفت: تغذیه با شیرمادر هم برای نوزادان فواید بسیاری دارد هم برای مادران باعث جلوگیری از سرطان سینه و ابتلا به دیگر  بیماری ها می شود.
وی افزود: شیر مادر ۶ تا ۸ ساعت در فضای اتاق،۲۴ تا ۴۸ ساعت در یخچال و تا سه ماه در دمای منفی ۱۸ درجه سانتی گراد در فریزر قابل نگهداری است.
هم اکنون تنها یک اتاق مادر و کودک در دادگستری البرز دایر است .

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.