اخبار

 آخرین اخبار 

سلامت روان اولویت بهداشت و درمان باشد

سلامت روان اولویت بهداشت و درمان باشد
1398/10/24

رییس اداره اجتماعی فرهنگی فرمانداری کرج نگاه ویژه به سلامت روان را اهم اولویت های بهداشت و درمان عنوان کرد. 

به گزارش خبرنگار جام جم البرز به نقل از روابط عمومی فرمانداری کرج، سید علیرضا موسوی در حاشیه بازدید از مرکز بهداشت درمان غرب کرج گفت: امروز اغلب زندگی های شهری وارد چرخه استرس زا شده و این موضوع بعضا نیز در تعاملات اجتماعی مشهود است که اگر این مهم به موقع پیشگیری نشود در آینده شاهد جامعه ای آسیب پذیر خواهیم بود. 

وی که از بخش های مختلف این مرکز بازدید و در جریان نحوی خدمات رسانی از طریق پایگاه های تحت پوشش نیز قرار گرفت؛ ادامه داد: مرکز بهداشت درمان غرب کرج به علت تراکم بالای جمعیتی در حال حاضر در ۴۷ پایگاه سلامت به بیش از ۱۲ هزار تحت پوشش خدمات مستقیم ارایه می دهد و یکی از مراکز حساس و استراتژیکی بهداشتی درمانی به شمار می رود. 

موسوی؛ محور جلسه هم اندیشی با رییس مرکز بهداشت درمان غرب کرج را با توجه به گستردگی خدمات برنامه های مراقبت سلامت روان، بهداشت محیط و امنیت غذایی عنوان کرد.  

رییس اداره اجتماعی فرهنگی فرمانداری کرج در ادامه با اشاره به اینکه این مرکز در امر پیشگیری و مبارزه با بیماریهای واگیر عملکرد خوبی داشته است،  اظهار کرد: امیدوارم این مرکز در  امر سلامت روان نیز به صورت جدی وارد فاز اجرایی شود و در این مسیر کلیه ادارات شهرستان موظف به همکاری هستند. 

این مسوول در ادامه ضمن تشکر از حساسیت فرماندار کرج درخصوص امنیت غذایی خواستار همکاری تنگاتنگ ادارات به ویژه جهاد کشاورزی در بحث آبیاری های غیربهداشتی شد. 
رییس مرکز بهداشت درمان غرب شهرستان کرج نیز در این دیدار ضمن قدردانی از اهمیت فرمانداری کرج به معقوله سلامت با اشاره به شرح خدمات قابل ارایه شده در این مرکز گفت: این مرکز درحوزه های فنی و بهداشتی و آسیب های اجتماعی ناشی از جمعیت مواج، اتباع خارجی و... با مشکلاتی مواجه است که امیدواریم با مساعدت فرمانداری کرج و همکاری بین بخشی شاهد مرتفع شدن این مشکلات باشیم. 

دکتر مصلایی با بیان اینکه این مرکز از چند پروژه در ایام دهه مبارک فجر بهره برداری می کند یادآور شد: مرکز مشاوره ازدواج و آزمایشگاه تخصصی از مهمترین پروژهای قابل بهره برداری این مرکز خواهد بود.  

به گفته این مسئول؛ برگزاری کارگاه های ازدواج، مهارتهای کنترل خشم، مهارت های فرزند پروری، پیشگیری از اعتیاد، سلامت روان، خود مراقبتی بهداشت محیط و...از جمله برنامه های این مرکز است که براساس تقویم آموزشی در حال اجراست.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.